Konkursa «Pierādi sevi vasarā! 2015» noslēguma pasākums

27. augusts, 2015

Šodien (27.08.2015.) RP SIA «Rīgas satiksme» (Rīgā, Brīvības ielā 191) telpās notika RTU Attīstības fonda un RTU Karjeras centra rīkotā prakses stipendiju konkursa «Pierādi sevi vasarā!» noslēguma pasākums, kurā piedalījās RTU Attīstības fonda un RTU Karjeras centra pārstāvji, konkursa uzvarētāji un sadarbības partneri. Šīs vasaras sākumā RTU studentiem bija iespēja piedalīties konkursā, lai pretendētu uz prakses vietām kādā no pieciem dažādu nozaru uzņēmumiem. Kopumā tika piešķirtas prakses vietas 14 studentiem, kuriem bija iespēja pielietot augstskolā gūtās teorētiskās zināšanas, darbojoties nozares vadošajos uzņēmumos. Ar uzņēmumu atbalstu studenti saņēma arī praktisko iemaņu veicināšanas stipendijas 200 EUR vērtībā.

Ievadvārdus pasākumā teica RTU Attīstības fonda izpilddirektors Artūrs Zeps, turpinājumā RP SIA «Rīgas satiksme» – uzņēmums, kas projektā piedāvājis visvairāk prakses vietu, aicināja pārstāvjus un dalībniekus informatīvā ekskursijā RP SIA «Rīgas satiksme» 5. tramvaju depo darbnīcu telpās.

«Šāda veida prakses rada iespēju studentiem gūt pirmo darba pieredzi. Raugoties no uzņēmuma perspektīvas, tā ir lieliska iespēja piesaistīt kolektīvam topošos nozares profesionāļus. Priecājamies, ka uzņēmumi SIA «Citrus Solutions» un SIA «Batsoft» projektā piedalās atkārtoti, tāpat esam gandarīti par jaunpienācējiem RP SIA «Rīgas satiksme», SIA «CEMEX» un SIA LSEZ «Jensen Metal», kas šovasar deva iespēju RTU studentiem pierādīt savas spējas un zināšanas praksē,» atzīst Artūrs Zeps.

«Praksē SIA «LSEZ Jensen Metal» esmu spējis pielietot skolā iegūtās teorētiskās zināšanas praktiskos darbos. Ļoti patīkami bija redzēt, kā man uzticētie projekti, kurus, konsultējoties ar pieredzējušiem inženieriem, izstrādāju SolidWorks programmā tiek realizēti dzīvē - izgrieztas detaļas, salocītas loksnes, metinātas detaļas, ķīmiskā apstrāde u.c.Vēlos pateikties RTU Attīstības fondam par šo iespēju,» ziņo RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) students un konkursa laureāts Andris Ābele