Īsteno sapni, iegūstot studiju stipendiju

1. oktobris, 2021

Ik gadu vairāki uzņēmumi izvēlas atbalstīt studentus, piešķirot atbalsta stipendijas, šādā veidā arī iepazīstot topošos profesionāļus. Savukārt studentiem tā ir iespēja iegūt stipendiju savu mērķu sasniegšanai.

2020.gada studiju stipendijas “Topošais profesionālis” ieguvēja dalās savās atziņās, kā piešķirtie naudas līdzekļi palīdzējuši mācību apguvē un sapņu īstenošanā.

Alise Klinta Broka, Studiju stipendija ‘’Topošais profesionālis’’

Esmu RTU 1.kursa Arhitektūras programmas studente. Šis ir tikai pirmais solis, lai sasniegtu savu mērķi – kļūtu par augsti profesionālu arhitektu, kas spēj sniegt reālu ieguldījumu savas valsts un dzimtā reģiona attīstībā. Vēlos izteikt lielu pateicību nodibinājumam RTU Attīstības fonds un SIA Mikrotīkls par sniegto atbalstu jaunajiem studentiem, par ieguldījumu ne vien izglītojamo, bet visas valsts attīstībā, radot studējošajiem reālu iespēju kļūt par "Topošais profesionālis" stipendiātiem. Šāds finansiālais atbalsts kļuva par vērtīgu palīdzību manis uzsāktajās studiju gaitās RTU Arhitektūras programmā. Stipendija deva iespēju iegādāties nepieciešamos mācību un prakses materiālus, studijām nepieciešamos tehniskos līdzekļus - grafisko planšeti, printeri/skeneri/kopētāju u.c. Nāku no Latgales mazpilsētas, no Viļāniem. Esmu augusi daudzbērnu ģimenē, man ir brālis un māsa, ar stipendijas atbalstu spēju atvieglot ģimenes finansiālo stāvokli, justies neatkarīgāka un patstāvīgāka.

Es apzinos, cik daudz cilvēkam nozīmē laba izglītība - tā paver apvāršņus gan personīgo mērķu, gan sabiedrības interešu īstenošanai. Laba izglītība, profesionālas zināšanas, studiju laikā gūtās iemaņas, prasmes, pieredze un personīgā neatlaidība būs tie stūrakmeņi, kas kļūs par pamatu manas tālākās profesionālās darbības izveidei un attīstīšanai. Esmu pārliecināta, ka spēju ne vien uzstādīt, bet arī sasniegt mērķus, neraugoties uz grūtībām, kuras ir jāpārvar. Savos pārdrošajos sapņos es redzu dienu, kad savā dzimtajā Latgales reģionā piedāvāšu profesionālu arhitektūras jomas darbības klāstu. Mēs visi zinām, ka pasaulei ir vajadzīgi gan sapņotāji, gan darītāji. Vislabākais sapņotājs raugās tālēs un sapņo, ar abām kājām stabili stāvot uz savas zemes, smeļoties no tās spēku. Esmu sapņotāja, kura dara.

Man piešķirtā stipendija "Topošais profesionālis" sniedza nenovērtējamu, bet taustāmu atbalstu iecerēto mērķu sasniegšanai, palīdzēja sajust savu uzdevumu nozīmīgumu un apzināties, ka manus sapņus atbalsta un novērtē Jūsu komandas profesionāļi. Esmu patiesi gandarīta un pateicīga par piešķirto stipendiju, ceru uz veiksmīgu un produktīvu sadarbību ar „RTU Attīstības fondu” un SIA “Mikrotīkls” arī turpmāk.

Pieteikties studiju stipendijai vari šeit