RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

RTU Zinātkāres centra «Futurimo Rīga» apmeklējuma biļetes var iegādāties tiešsaistē

12. aprīlis
.
.
.

22. aprīlī Rīgā, Meža ielā 1, durvis apmeklētājiem vērs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātkāres centrs «Futurimo Rīga», kurā ar interaktīvu eksponātu un zinātnes nodarbību palīdzību bērni, jaunieši, viņu vecāki un pedagogi varēs uzzināt, kā darbojas pasaule, kādi ir dabaszinātņu likumi un kā inženierzinātnes un tehnoloģijas uzlabo dzīvi. Centrs sāk biļešu tirdzniecību un klases ekskursiju rezervēšanu. 

Biļetes iespējams iegādāties tiešsaistē.

Straujās pārmaiņas darba tirgū palielina pieprasījumu pēc augsti kvalificēta darbaspēka, taču bērnu interese un izpratne par tehniskām un dabaszinātnēm mazinās. Lai radītu lielāku interesi par nākotnes tehnoloģijām, inženierzinātnēm un dabaszinātnēm, motivējot bērnus un jauniešus ar tām saistīt savu nākotni, RTU veido «Futurimo Rīga».

Ekspozīcijas centrā ir viedā pilsēta, atklājot, kādas tehnoloģijas būs nepieciešamas ilgtspējīgā nākotnes pilsētā. Tas būs vienīgais zinātkāres centrs Rīgā, kur paralēli interaktīviem eksponātiem tiks piedāvātas arī zinātnes nodarbības, šovi, kuros ar eksperimentu palīdzību iepazīt aizraujošo ķīmijas un fizikas pasauli, un radošas nodarbības tehniskās jaunrades darbnīcās.

Biļete maksā no trim līdz 12 eiro, ir pieejamas arī ģimenes biļetes. Savukārt biļete uz zinātnes šovu maksā piecus eiro, dalība tehniskās jaunrades darbnīcā – septiņus eiro. Jaunrades darbnīcās būs iespēja jauniegūtās STEM zināšanas izmantot praksē. 

Atvērta arī pieteikšanās klases ekskursiju un korporatīvo pasākumu organizēšanai centrā, kā arī dzimšanas dienu un citu svētku svinēšanai.

Klasēm tiek piedāvātas vairāku veidu ekskursijas. Izzinot un izmēģinot visus eksponātus, piemēram, noskaidrojot, kā darbojas elektroauto un vēja ģeneratori, kā izveidot ēdienkarti, pēc iespējas mazāk kaitējot klimatam, kad sēņu micēliju izmantos plastmasas un ādas vietā utt., skolēni varēs aizraujoši un izzinoši pavadīt laiku. Ekspozīcijas apmeklējumu iespējams papildināt arī ar zinātnes šovu un tehniskās jaunrades darbnīcas apmeklējumu. Jaunrades darbnīcu spektrs ir ļoti plašs – no fizikas un ķīmijas lietojuma dažādās nozarēs līdz inovatīvai domāšanai un nebijušu produktu radīšanai. Tās aptver tādas jomas kā elektronika, vides zinātnes, aeronautika, biomateriāli, ilgtspējīga arhitektūra, datorika, matemātika, būvniecība utt. 

RTU centru veido sadarbībā ar partneriem un atbalstītājiem – Rīgas domi un tās kapitālsabiedrībām, uzņēmumu «Mikrotīkls», «Latvenergo», «Latvijas Mobilais telefons», «Latvijas Finieris», «Industry Service Partner», «Saint-Gobain», «Sakret» un «Forbo Flooring». 

Lai turpinātu pilnveidot «Futurimo Rīga» un dotu iespēju to apmeklēt pēc iespējas vairāk Latvijas bērnu un jauniešu, RTU aicina interesentus piedalīties ziedošanas kampaņā «Uzdāvini zināšanas».

Kopīgot rakstu

Jaunumi