DITF fakultātes ēkas publiski pieejamo telpu iekārtošana

26. oktobris, 2020

RTU Inženierzinātņu un viedo tehnoloģiju centra projekta ietvaros  2020. gada 23. martā tika ielikts RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) ēkas pamatakmens un šī gada aprīlī iemūrēja laika kapsulu DITF jaunās ēkas pamatos, jau šī gada 29. septembrī tika svinēti DITF ēkas Spāru svētki. Tas ir ilgi gaidīts vēsturisks mirklis, jo DITF pēc ēkas uzbūvēšanas beidzot pievienosies sešām RTU inženierzinātņu fakultātēm, kas jau ir izvietotas Ķīpsalā. Pirmoreiz fakultātes vēsturē tai būvē jaunu, īpaši DITF vajadzībām piemērotu ēku. Tajā būs ne tikai auditoriju telpas un laboratorijas, kur strādāt studentiem un zinātniekiem, bet arī koplietošanas auditoriju centrs, kur notiks lekcijas, konferences un citi pasākumi, kas pulcēs lielu dalībnieku skaitu. DITF ēkas un publisko auditoriju/konferenču centra būvniecību plānots pabeigt pēc gada, 2021. gada martā, lai šī paša gada 1. septembrī fakultātes telpas būtu sagatavotas pirmo studentu uzņemšanai.

Pēc DITF fakultātes pasātījuma arhitektu birojs ir izstrādājis interjera risinājumu koncepciju DITF publiski pieejamo telpu grupām. Arhitektu koncepcijā ietvertie rsinājumi papildina un detalizē ēkas būvprojektā ietverto apdares materiālu, gaismekļu un būvelementu risinājumus, uzsverot galvenās apmeklētāju pulcēšanās zonas, komunikācijas virzienu pagrieziena punktus un izveidojot dažāda rakstura publiski pieejamas darba zonas.

Citus aktuālos konkursus vari apskatīt ŠEIT.