Apsveicam Džonu Martinu Talliju ar iegūto Latvijas pilsonību

22. janvāris, 2021

Saeimas sēdē ceturtdien, 21. janvārī, nolēma ASV pilsoni, informācijas tehnoloģiju uzņēmuma SIA ‘’Mikrotīkls’’ līdzīpašnieku un valdes priekšsēdētāju, mecenātu Džonu Martinu Talliju par nopelniem valsts labā uzņemt Latvijas pilsonībā.

Tallijs ir izveidojis vienu no lielākajiem Latvijas telekomunikāciju iekārtu un aprīkojuma ražošanas uzņēmumiem SIA ‘’Mikrotīkls’’, kas savu produkciju eksportē uz daudzām pasaules valstīm. Līdztekus pamatdarbībai uzņēmums aktīvi iesaistās labdarībā, veicot apjomīgus ziedojumus.

Arī Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir viena no izglītības iestādēm, kas pateicoties SIA ‘’Mikrotīkls’’ dāsnajam atbalstam, ir spējusi attīstīt un celt inženierzinātņu jomu līmeni Latvijā. Viens no projektiem, ko RTU ir izdevies īstenot, ir RTU Bērnu un jauniešu universitāte – vieta, kuras mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par zinātni un tehnoloģijām, kā arī atklāt viņiem nākotnes studiju un karjeras iespējas inženierzinātņu jomās.

Bet lielākais projekts, ko ir izdevies īstenot ar sniegtā finansiālā atbalsta palīdzību, ir RTU HPC centrs. Centrs ir uzlabojis datu tīkla ātrumu un pilnveidojis datu glabāšanas infrastruktūru, kas paver iespējas Latvijas zinātniekiem veikt lielāka apjoma datu apstrādi, piemēram, analizējot cilvēka genoma vai SARS-CoV-2 vīrusa genoma datus.

Šeit vari iepazīties ar pārējiem projektiem, kuri īstenoti pateicoties SIA ‘’Mikrotīkls’’ atbalstam.

Apsveicam Džonu Martinu Talliju ar iegūto Latvijas pilsonību un pateicamies par atbalstu, kas tiek sniegts inženierzinātņu attīstībai un popularizēšanai.

Foto: LETA, Evija Trifanova