Apmācības, starptautiska pieredze un uzkodas – kas piesaista studentus?

25. aprīlis, 2019

Uzņēmumi ļoti labi apzinās, ka ikviens no studentiem, kurš uzņēmumu vispirms iepazīs kā praktikants, pavisam drīz var kļūt arī par pastāvīgu darbinieku. Šī iemesla dēļ, sagatavojot praktisko iemaņu veicināšanas konkursu kārtības, kopā ar uzņēmuma pārstāvjiem mēs pievēršam uzmanību arī ieguvumiem, kas varētu raisīt studentu interesi par piedāvātajām prakses iespējām.

Vispirms par studentiem piedāvāto prakses vidi – mūsdienīgs birojs, iespēja apmeklēt neformālus uzņēmuma rīkotos pasākumus, tajā skaitā kolēģu saliedēšanās aktivitātes, kā arī dzērieni, uzkodas un brīvpusdienas birojā -, bieži vien uzņēmumi neuzskata, ka ir nepieciešams norādīt darbiniekiem jau ierastus bonusus. Tomēr, kā rāda mūsu pieredze, tieši iepriekš minētie ieguvumi izraisa pastiprinātu studentu interesi par prakses vietu. Jāatzīst gan, ka iepriekš minētos ieguvumus praktikantiem piedāvā tikai dažu nozaru uzņēmumi, - pārsvarā ekonomikas, būvniecības un informācijas tehnoloģiju, nedaudz retāk mārketinga, komunikācijas un sabiedrisko attiecību nozares uzņēmumi.

Savukārt visbiežāk minētie ieguvumi ir prakse draudzīgā kolektīvā un atsaucīgi kolēģi, ko īpaši uzsver finanšu un ekonomikas, būvniecības un elektrotehnikas un telekomunikāciju, kā arī cilvēkresursu vadības jomas uzņēmumi. Vēl uzņēmumi studentiem labprāt piedāvā dažādas izaugsmes iespējas, tajā skaitā apmācības un iespēju piedalīties jaunu produktu izstrādē un ieviešanā. To visbiežāk savā prakses vietā var sagaidīt elektrotehnikas un telekomunikāciju, kā arī ekonomikas, būvniecības un informācijas tehnoloģiju jomas studenti. Retāk šādas izaugsmes iespējas sniedz administratīvā darba, cilvēkresursu vadības, enerģētikas un elektroenerģijas, tāpat arī transporta un loģistikas nozare.

Salīdzinoši reti tiek minēti ieguvumi, ko studenti pašlaik īpaši novērtētu, piemēram, iespēja doties uz darbu ar velosipēdu, izmantojot drošas un ērtas velosipēdu novietnes, vai pat autostāvvieta personīgajai automašīnai pie uzņēmuma biroja. Tāpat kā ieguvums reti minēts bezmaksas transports nokļūšanai prakses vietā, pārsvarā tie ir uzņēmumi, kas strādā ķīmijas un bioloģijas nozarēs. Lai gan mūsdienās biežāk sastopamas ir iespējas uzticētos pienākumus veikt attālināti, to prakses laikā piedāvā tikai daži informācijas tehnoloģiju uzņēmumi. Līdzīgi tikai būvniecības uzņēmumi piedāvā studentiem jau prakses laikā iegūt vērtīgu pieredzi starptautiskos projektos.

Studenti, kuri šobrīd meklē iespējas iegūt praktisku pieredzi savā studiju jomā, patiešām īpašu uzmanību pievērš praktisko iemaņu veicināšanas konkursu kārtībās minētajiem ieguvumiem, tādēļ arī turpmāk aicināsim uzņēmuma pārstāvjus rūpīgi izvērtēt savas iespējas, piesaistot topošos profesionāļus!