Apbalvoti AS "Latvijas Gāze" un SIA "ITERA Latvija" 2018. gada balvu laureāti

15. jūnijs, 2018

2018. gada 15. jūnijā RTU Zinātniskajā bibliotēkā notika LZA, SIA "ITERA Latvija", AS "Latvijas Gāze" un RTU Attīstības fonda gada balvu pasniegšanas ceremonija.

SIA "ITERA Latvija" sadarbībā ar LZA un RTU Attīstības fondu kopš 2006. gada piešķir balvas ievērojamiem Latvijas zinātniekiem un praktiķiem par izcilu veikumu vai mūža devumu vides, zemes un ģeogrāfijas zinātnēs vai par nozīmīgu vides izstrādes sistēmu veicināšanu. Līdz šim balvu saņēmuši 24 zinātnieki un praktiķi.

Šogad žūrijas komisija nolēma LZA, SIA "ITERA Latvija" un RTU Attīstības fonda balvu piešķirt Latvijas Universitātes profesorei Dr.geogr. Agritai Briedei par publikāciju kopu “Latvijas klimata, tā mainības un ietekmju izpēte” un Latvijas Lauksaimniecības universitātes vadošai pētniecei  PhD  Mārai Urtānei par nozīmīgu vides izstrādes sistēmu veicināšanu.

Lai veicinātu Latvijas zinātnes un moderno tehnoloģiju attīstību gāzes, siltumtehnikas un ar tām saistītās ķīmijas tehnoloģijas nozarēs un novērtētu Latvijas zinātnieku, praktiķu un topošo zinātnieku (doktorantu) devumu šajos procesos, kā arī īpaši veicinātu un atbalstītu medicīnas zinātņu jomā sirds ķirurģiju, kardioloģiju un orgānu transplantāciju, AS "Latvijas Gāze" sadarbībā ar LZA un RTU Attīstības fondu kopš 2009. gada piešķir gada balvas  jaunajiem zinātniekiem un zinātniekiem par mūža ieguldījumu. Līdz šim apbalvoti jau 36 laureāti.

Šogad LZA, AS "Latvijas Gāze" un RTU Attīstības fonda balva par mūža devumu kardioloģijas zinātnē piešķirta Rīgas Stradiņa universitātes profesorei  Dr.habil.med. Ivetai Ozolantai, savukārt balva par mūža devumu Latvijas valsts enerģētikā RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes pasniedzējam Ilmāram Stuklim.

Jaunā zinātnieka balva tika piešķirta Aleksandram Zajacam par pētījumu “Centralizēto siltumapgādes sistēmu attīstības scenāriju novērtējums”, kā arī Jānim Kūkam par enerģijas metabolisma izpēti kardiovaskulāro slimību ārstēšanā.

Kopumā balvas saņēmuši seši zinātnieki un praktiķi.