5 vienkārši soļi līdz apmaksātai praksei

12. janvāris, 2023

Ikviens augstākās izglītības profesionālā grāda ieguvējs zina, ka prakse studiju laikā ir obligāta prasība. Kamēr citam prakses apgūšana asociējas ar ilgu stundu pavadīšanu pie papīru kaudzes un nepieciešamo kredītpunktu iegūšanas, tikmēr studenti – lietpratēji jau zina, kur meklēt īsto vietu praktisko iemaņu apguvei. RTU Attīstības fonds ir kā tilts starp studentu un uzņēmumu, palīdzot ne tikai uzņēmumam atrast labāko kandidātu amata pienākumu veikšanai, bet arī studentam nodrošinot izcilu vidi, kurā augt un attīstīties.

Lai gan pirms 10 gadiem apmaksāta prakse bija retums, tad tagad tas jau ir kļuvis par standartu, motivējot jaunos speciālistus apgūt vērtīgas zināšanas un veicinot vēlmi turpināt darba gaitas savā profesijā. Uzņēmums ir ieinteresēts atrast pienācīgāko kandidātu noteiktajām amata prasībām, tāpēc esam sagatavojuši piecus vienkāršus ieteikumus, kas palīdzēs iegūt apmaksātas prakses iespējas.

CV ir tavs spogulis

Pirms sūti savu pieteikumu uzņēmumam, pārliecinies, lai tavs CV izskatās labi. Ievēro pareizrakstību, lieto lietišķu un profesionālu valodu, norādi izglītību un pieredzi, izvēlies mūsdienīgu dizainu u.c. CV ir pirmais iespaids, kādu uzņēmums par tevi saņem, tāpēc grūti saprotama un salasāma informācija var rezultēties ar prakses neiegūšanu. Uzņēmums visbiežāk meklē potenciālo darbinieku, kas pēc augstskolas beigšanas un prakses noslēgšanās termiņa turpinās darba gaitas.

Motivācijas vēstule parāda tavu vēlmi kandidēt

Motivācijas vēstule sniedz priekšstatu ne tikai par valodas prasmēm, bet arī tavu vēlmi kandidēt konkrētajā uzņēmumā. Vēstulē nepietiks ar minētiem diviem teikumiem, šeit būs jāpieliek pūles un jāapraksta secīgi savas zināšanas, pieredze, prasmes, labākās īpašības u.c. Patiesībā motivācijas vēstule jau savā nosaukumā pasaka priekšā tās būtību – cik motivēts tu esi, lai būtu labs kandidāts.

Pirms ierodies uz interviju, noskaidro faktus

Bieži vien students ir izveidojis izcilu CV un motivācijas vēstule tā vien kliedz, ka šis būs īstais kandidāts apmaksātai praksei, ierodoties uz interviju, veidojas cits priekšstats. Svarīgi būtu izpētīt pieejamo informāciju par uzņēmumu, lai intervijas laikā nesanāktu izgāzties. Bieži vien uzņēmuma pārstāvji vaicā, kādēļ izvēlējies tieši mūs. Šādi fakti var būt palīgs veiksmīgākai intervijas norisei.

Norādi korektu informāciju savā pieteikumā

Labāk rakstīt, kā ir, nekā izgāzties kā vecai sētai. CV un motivācijas vēstule sniedz pirmo iespaidu par tevi. Protams, ikviens grib, lai paustā informācija ir nevainojama, tāpēc bieži vien gribas izpušķot patiesās dotības. Lieki piebilst, ka tā labāk nedarīt, jo, ja varbūt intervijas laikā šādi fakti netiks celti gaismā, taču, uzsākot praksi, uzņēmums izvēlējās tevi tieši šo iemaņu dēļ, kuras neesi kompetents veikt.

Kontaktinformācija ar “iesaukām” vairs nav modē

Jā, tā patiesi ir. E-pasts ir tavs virtuālais paraksts, tāpēc vairs nav modē. Ja vēl neesi izveidojis jaunu e-pasta adresi, ir pienācis pēdējais brīdis. Vislabāk e-adresē iekļaut savu vārdu un uzvārdu, tādējādi parādot, ka esi izkāpis no skolas sola un nopietniem soļiem kāp pa karjeras kāpnēm.

Ja visi minētie soļi ir veikti, tad apmaksāta prakse tik pat kā garantēta. RTU Attīstības fonda mājaslapā atradīsi atbilstošu prakses vietu tavai studiju programmai.