RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

5 ieteikumi, kas palīdzēs sagatavoties prakses intervijai

9. maijs
.
.
.

Prakse ir pirmais solis karjeras attīstībā, tāpēc, lai kāpiens pretī praktisko zināšanu iegūšanā nestu darba augļus, ir prasmīgi sevi jāpierāda intervijas laikā. Intervija sniegs pirmo priekšstatu par kandidāta vērtībām, līdzšinējo pieredzi un motivāciju darboties organizācijā. Vairums studentiem prakse kalpo kā lielisks ieskats nākotnes profesijas izvēlē, tāpēc esam sagatavojuši piecus ieteikumus, lai labāk sagatavotos intervijai.

Izpēti uzņēmumu, kurā pretendē uz amatu

Pirms intervijas iesakām sagatavoties – rūpīgi izpēti uzņēmuma mājaslapu, iepazīsties ar tā darbību, misiju, vērtībām un citu noderīgu informāciju. Izpētītie dati palīdzēs izprast, kādi ir uzņēmuma mērķi un vai tie sakrīt ar Taviem. Nenoliedzami intervētāju acīs tas radīs priekšstatu, ka esi ieinteresēts organizācijas darbībā un vēlies kļūt par tās daļu.

Esi gatavs pielietot studijās iegūtās zināšanas

Uzņēmuma pārstāvji, kas intervijas laikā iejūtas žūrijas komisijā, labprāt vēlas pārbaudīt pretendenta zināšanas, lai pārliecinātos par kandidāta atbilstību. Kā saka – neviens negrib pirkt kaķi maisā! Visbiežāk prakses intervijā Tevi var lūgt atrisināt kādu uzdevumu vai problēmu, kas saistīta ar organizāciju. Ja esi pietiekami kompetents savā studiju jomā, tad šādu uzdevumu veikšana nebūs sarežģīta.

Jautājumi vienmēr būs

Lai labāk sagatavotos intervijai, sagatavojies, ka tiks uzdoti jautājumi, kas saistīti ar prakses vietu, Taviem mērķiem un vēlmi būt daļai no organizācijas. Esi gatavs pastāstīt par savu līdzšinējo pieredzi, studijām un papildus prasmēm. Un, protams, nebaidies jautāt – tas radīs iespaidu, ka Tevi interesē organizācijas darbība un norādīs uz motivāciju tajā darboties.

CV ir Tavs zināšanu spogulis

Prakses devējs pirmo iespaidu par kandidātu gūst, izlasot iesūtīto CV, tāpēc svarīgs faktors ir tā kvalitāte. Vienmēr lieto lietišķu valodu, ievēro pareizrakstību, iekļauj iepriekš gūto pieredzi un izglītību, norādi personīgo informāciju u.c. Veido CV sakārtotu un viegli uzskatāmu. Intervijas laikā uzņēmuma pārstāvji bieži vien izdrukā Tevis iesūtīto CV, lai labāk sekotu līdzi paustajai informācijai. Atgādinām, ka CV iesakām neiekļaut informāciju, kas nav patiesa, jo intervijas laikā šādi fakti var nākt gaismā.

Koptēls ir svarīgs

Ierodies laicīgi uz interviju, lai paspēj tai sagatavoties. Zinām, ka mode ik pa stundai mainās, taču intervijai iesakām klasiskās vērtības - ievēro ģērbšanās etiķeti “smart casual”. Visbeidzot, esi Tu pats!

Ja vēlies pieteikties apmaksātai praksei, ieskaties ŠEIT.

 

Kopīgot rakstu

Jaunumi