RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

10 padomi, kā izveidot pārdomātu CV

1. februāris, 2022
.
.
.

Bieži vien prakses meklējumi aizņem ilgāku laiku, sūtot savu CV uz vairākām vakancēm, bet uzaicinājums uz interviju nav saņemts. Prakses devējs pirmo iespaidu par kandidātu gūst, izlasot iesūtīto CV, tāpēc esam sagatavojuši noderīgus padomus, kurus ņemt vērā, lai izveidotu profesionālu aprakstu par iegūto izglītību un iepriekšējo pieredzi. 

1. Lieto lietišķu un profesionālu valodu

Raksti CV lietišķā un profesionālā valodā – tas palīdzēs atstāt profesionālu iespaidu par Tevi uz prakses devēju. Iekļauj kodolīgu aprakstu, kas atbilst izvēlētajam amatam.

2. Ievēro pareizrakstību

Kad veido profesionālās izaugsmes aprakstu (CV), cītīgi pārbaudi, vai nav radušās pareizrakstības vai pārrakstīšanās kļūdas. Prakses devējs novērtē labu CV, tāpēc, pirms iesniedz savu CV konkrētam amatam, iedod to kādam izlasīt, lai pārliecinātos, ka nav pieļautas kļūdas  – dubults neplīst!

3. Norādi personīgo informāciju

CV sākumā ir vēlams norādīt personīgo informāciju – vārdu, uzvārdu, tālruni un e-pastu, lai prakses devējam ilgi nav jāmeklē nepieciešamā informācija, lai ar Tevi sazinātos. Ieteicams pārdomāt e-pasta adreses atbilstību – lai veidotos profesionāls priekšstats, iesakām veidot adresi, piemēram, vārds.uzvām. 

4. Iekļauj iepriekš gūto pieredzi

Ja esi iepriekš ieguvis pieredzi, iekļauj to savā CV hronoloģiskā secībā, sākot ar jaunāko. Norādi amatu, kurā darbojies, uzņēmumu, kā arī laika periodu (gadu un mēnešus), cik ilgi esi darbojies. Ja vēlies radīt profesionālāku iespaidu par sevi un izcelties uz citu pretendentu fona, zem amata apraksta iekļauj galvenos uzdevumus, kurus veici. 

5. Norādi iegūto izglītību

Piesakoties prakses amatam, tā atbilstībai ņem vērā iegūto izglītību. Iegūto izglītību arī nepieciešams norādīt hronoloģiskā secībā, sākot ar jaunāko vai kuru pašlaik apgūsti. Sniedz informāciju par izglītības iestādi, kurā apgūsti vai apguvi zināšanas, laika periodu un iegūto grādu/profesiju. 

6. Iekļauj citas noderīgas prasmes

Apdomā, kādas papildus prasmes esi apguvis, kuras prakses devējs uzskatītu par ieguvumu, piemēram, dažādu programmu apguve, kā Word, Excel, Adobe Ilustrator u.c. Ja esi ieguvis autovadītāja apliecību, arī šādu informāciju vari norādīt savā CV. 

7. Norādi valodu prasmes 

Jo vairāk valodas esi apguvis labā līmenī, jo labāk Tavs CV izskatīsies. Valodu prasmēs norādi iegūtos līmeņus, piemēram, dzimtā valoda, brīvi pārvaldu mutvārdos un rakstiski vai pamatzināšanas. 

8. Piemini savus hobijus

Prakses devējam būs interesanti izlasīt arī informāciju par Tavu brīvā laika pavadīšanu un varbūt kāds no Taviem hobijiem noderēs izvēlētajam prakses amatam. 

9. Iekļauj savu bildi

Bildes iekļaušana savā CV nav obligāta, bet tā var atstāt labu iespaidu. Ja iekļauj bildi, tad izvēlies tādu, kas pauž labu kopainu.

10. Veido mūsdienīgu CV

Word failā veidotie CV jau ir novecojuši, tāpēc iesakām to turpmāk veidot kādā no bezmaksas programmām. Piemēram, attēlu apstrādes programmā Canva iespējams izvēlēties dažādus CV dizaina variantus, kuros Tev atliek vien iekļaut informāciju par sevi. Vēlams CV sūtīt PDF failā, lai būtu pārliecināts, ka prakses devējs saņems tādu pašu materiālu, kādu Tu izveidoji. 

Lai izdodas izveidot izcilu CV, kuru izlasot, prakses devējam nekas cits neatliks, kā aicināt Tevi uz interviju! Ja CV jau gatavs, tad droši piesakies kādai no prakses vietām jau tagad, spiežot šeit

Kopīgot rakstu

Jaunumi