Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Vebinārs «Integrēta apkārtņu attīstības plānošana»

23. septembris, 2021, 15:00

23. septembrī plkst. 15.00 notiks vebinārs «Integrēta apkārtņu attīstības plānošana», kurā piedalīsies Berlīnes Tehniskās universitātes profesors Kristofs Veslings (Christoph Wessling). Viņs nolasīs lekciju «Integrēta apkārtņu attīstības plānošana, lai sekmētu 1960. līdz 1980. gados celtu mikrorajonu ilgtspējīgu modernizāciju». Pasākumā ar prezentācijām piedalīsies arī Rīgas Tehniskās universitātes profesore Sandra Treija un «Urban Institute Riga» pārstāvis Jonass Bīhels (Jonas Büchel).

Lielie dzīvojamie rajoni, kas celti no 1960tajiem līdz 1980tajiem gadiem, daudzās Eiropas pilsētās, īpaši Austrumeiropā, veido būtisku pamatu tam, lai mājokļi būtu pieejami un par pieņemamu cenu. Profesors Veslings norāda, ka bieži vien šie dzīvojamie rajoni nav tikuši būtiski atjaunoti, ko savukārt būtu nepieciešams darīt pēc aptuveni 50 pastāvēšanas gadiem. Atjaunošanas un uzlabošanas mērķiem vajadzētu būt dažādiem, piemēram, enerģijas taupīšanai, lielākai funkcionalitātes apvienošanai, publisko, kopienu un privāto telpu uzlabošanai, alternatīvu mobilitātes piedāvājumu integrēšanai, tāpat klimata pārmaiņu pielāgošanai, kā arī mājokļu piedāvājuma diversifikācijai atbilstoši pieprasījuma izmaiņām. Tādēļ ir nepieciešams izstrādāt integrētas rajonu attīstības koncepcijas, par kurām plašāk tiks runāts lekcijā.

Profesors Kristofs Veslings ir pilsētplānotājs un arhitekts. Kopš 2020. gada oktobra profesors Berlīnes Tehniskās universitātes Pilsētplānošanas un reģionālās plānošanas institūtā. Profesors Veslings nodarbojas ar pilsētu attīstības plānošanu jau 30 gadus. Viņa galvenās darbības jomas ir pilsētbūvniecība, integrētā pilsētvides attīstības plānošana, vecpilsētu atjaunošana, kā arī plānošana un būvniecība esošās ēkās.

Pasākums notiks angļu valodā, dalība tajā ir bez maksas.

Reģistrācija dalībai pasākumā

Pēc reģistrācijas saņemsiet apstiprinājuma e-pastu ar informāciju par pievienošanos pasākumam vietnē Zoom.

Plašāka informācija Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja mājaslapā vai Facebook lapā.

Kalendārs