Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Starptautiska konference «Kultūras mantojums digitālajā vidē: veidojot sadarbības tīklu Baltijas reģionā»

21. - 22. maijs, 2019
Rīga, Mūkusalas iela 3

No 21. līdz 22. maijam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks starptautiska konference  «Kultūras mantojums digitālajā vidē: veidojot sadarbības tīklu Baltijas reģionā». Tajā tiks pētītas ar digitālo mantojumu saistītas tēmas, kas kopīgas Baltijas jūras reģionam. Piemēram, esošie un nākotnes sadarbības tīkli, projekti kopīgai pētniecībai, digitalizācijai, digitālajai repatriācijai un digitālo rīku izveidei, kas veicinātu iestāžu mērķtiecīgu attīstību gan reģionā, gan ārpus tā. Vienlaikus 22. maijā, konferences otrajā dienā, LNB tiks atzīmēta Digitālā mantojuma diena.

Konferencē tiks aplūkoti šādi jautājumi: Kas ir kultūras mantojums digitālās transformācijas un sabiedrisko pārmaiņu laikmetā?; Kas jādara, lai atbalstītu pārmaiņu ieviešanu?; Kāds ir digitālo iespēju potenciāls un nozīme kultūras mantojuma jomā?; Kā reģionālā sadarbība var veicināt pārmaiņu procesus?; Kā digitālā transformācija ietekmē reģionālās identitātes izmaiņas?

Konferences dalībnieki ir augsta līmeņa informācijas un bibliotēkzinātnes, literatūrzinātnes, vēstures, digitalizācijas projektu speciālisti: Anda Baklāne (LNB), Jānis Krēsliņš (Zviedrijas Karaliskā bibliotēka), Kristiina Hormia-Poutanen (Somijas Nacionālā bibliotēka), Wojciech Fałkowski (Karaliskā pils Varšavā), Lotte Wilms (Nīderlandes Nacionālā bibliotēka), Jussi-Pekka Hakkarainen (Somijas Nacionālā bibliotēka).

Reaģējot gan uz digitālo pārmaiņu radītajām iespējām, gan ar to saistītām tendencēm, konferencē plānots meklēt jaunas perspektīvas ilgstošam un padziļinātam dialogam starp kultūras un atmiņas iestādēm, politikas veidotājiem un pētniekiem. Konferences pirmajā dienā notiks Baltijas jūras reģiona valstu un partneru (Igaunija, Latvija, Lietuva, Zviedrija, Somija, Polija, Islande) ministriju augsta līmeņa lēmumu pieņēmēju diskusija, lai veicinātu dialogu par stratēģiju digitālā dokumentārā kultūras mantojuma jomā laika posmam no 2020. līdz 2027. gadam. Diskusija turpināsies tematiskajās fokusa grupās konferences otrajā dienā.

Uzsverot Latvijas prezidentūras gadu Baltijas jūras valstu padomē, īpaša uzmanība konferencē ir pievērsta Baltijas jūras valstu sadarbībai un jautājumiem, kas saistīti ar mantojuma satura pārrobežu pieejamību.

Plašāku informāciju skatīt: https://dach2019.lnb.lv/.

Darba valoda – angļu.
Dalība bez maksas.

Tematu par kultūras, tostarp kultūras mantojuma resursu izmantošana digitālajā vidē LNB turpinās arī vasarā, no 23. līdz 26. jūlijam rīkojot otro Baltijas Digitālo humanitāro zinātņu vasaras skolu (Baltic Summer School of Digital Humanities). Tā ir starptautiska intensīva tālākizglītības programma, kas sniedz iespēju humanitāro un sociālo zinātņu pētniekiem, pasniedzējiem un studentiem, kā arī arhīvu, bibliotēku un muzeju profesionāļiem apgūt dažādas digitālās pētniecības prasmes.

Plašāka informācija par šī gada vasaras skolas programmu, lekcijām, praktiskajām darbnīcām un reģistrāciju pieejama šeit: http://www.digitalhumanities.lv/bssdh/2019 vai rakstot uz e-pastu .

Papildu informācija:
Tel.: +371 67806131