Arhitektūras fakultāte
Parādīt izvēlni
Arhitektūras fakultāte

SEGD Riga Chapter tiešsaistes diskusija «Dizains un inovācijas»

23. novembris, 16:00
.
.
.

23. novembrī plkst. 16.00 šī gada noslēdzošajā SEGD Riga Chapter tiešsaistes diskusijā «Dizains un inovācijas» trīs starptautiski dizaina un inovāciju nozares eksperti dalīsies viedokļos par izaicinājumiem, ieguvumiem un iespējām pasaulē, kas arvien vairāk atkarīga no tehnoloģijām dizainā.

Mākslīgais intelekts un mašīnmācīšanās palīdz dizaineriem veikt dažādus uzdevumu, padarot projektēšanas procesus ātrākus un efektīvākus, taču reizē rada arī morālus un ētiskus jautājumus par personas datiem, intelektuālā īpašuma izmantošanu un realitātes deformēšanu.

SEGD Riga Chapter «Dizains un inovācijas» būs pēdējais no četriem dizaina studijas «H2E» organizētajiem pasākumiem, kas pirmo reizi būs veltīts mākslīgā intelekta tēmai. Dalībnieki diskutēs par neobjektivitāti, privātuma un maldināšanas izaicinājumiem, kā arī intelektuālā īpašuma un autortiesību, un nodarbinātības izaicinājumiem un to, kā jaunie tehnoloģiskie rīki ietekmēs dizaina profesionāļus šodien un nākotnē.

Diskusijā piedalīsies trīs dizaina un inovāciju jomas eksperti no Latvijas, Īrijas un Igaunijas.

Profesors Džons O’Konors (John O’Connor) (Īrija), Eiropas Universitātes stratēģiskais direktors runās par cilvēka atbildību mākslīgā intelekta tehnoloģiju attīstībā un nepieciešamību saglabāt cilvēcību, strādājot ar ievērojamāko un reizē bīstamāko rīku, ko cilvēks ir radījis.

Kristaps Banga, IT uzņēmuma «Accenture» inovāciju vadītājs Latvijā, inovators ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi biznesa vadības, konsultāciju, inovāciju un mārketinga jomā dalīsies praktiskos piemēros, kā tehnoloģijas var izmantot labiem mērķiem, kombinējot mākslīgo intelektu ar gudro dizainu. Igaunijas vadošās dizaina stratēģijas studijas «Velvet» dibinātājs.

Janno Sīmārs (Janno Siimar) (Igaunija) dalīsies pieredzē par mākslīgā intelekta izmantošanu dažādos dizaina projektos ilgākā laika posmā. Janno stāsta centrā ir jautājums – Vai es esmu kļuvis labāks tajā, ko daru, izmantojot mākslīgo intelektu?

Diskusija notiks angļu valodā tiešsaistē platformā ZOOM. 

Dalība diskusijā - bez maksas.

Diskusiju «Dizains un inovācijas» organizē SEGD Riga Chapter un dizaina studija «H2E» ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

SEGD Riga Chapter 2020. gada sākumā izveidoja dizaina birojs «H2E», atsaucoties uz starptautiskās profesionālās bezpeļņas organizācijas SEGD uzaicinājumu. Tā mērķis ir veicināt Latvijas dizaina attīstību un atpazīstamību lokālā un starptautiskā līmenī. Viens no galvenajiem SEGD Riga Chapter uzdevumiem ir veidot pieredzes apmaiņas un izglītojošus pasākumus dizaina jomas profesionāļiem un interesentiem, un veicināt diskusiju par kvalitatīvu dizainu plašākā sabiedrībā, radot augstvērtīgu dizaina pieprasījumu.

SEGD ir pasaulē vadošā pieredzes dizaina kopiena un apvieno starpdisciplinārus nozares profesionāļus, lai plānotu, dizainētu un veidotu pieredzi, kas vairo cilvēka piederības sajūtu vietai. SEGD jau 50 gadus visā pasaulē apvieno vairāk kā 2000 biedrus, kuru vidū ir arhitekti, grafikas dizaineri, interjera dizaineri, industriālie un digitālie dizaineri, zīmola un pieredzes veidotāji, ražotāji un mācībspēki.

Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

16. novembris plkst. 13:11

Līdzīgi notikumi

Pasākumi