Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU Zinātnes festivāls – 24h hakatons

16. - 17. oktobris, 2020

RTU Studentu parlaments jau vairākus gadus oktobri pasludina par zinātnes mēnesi. Šoruden, lai rosinātu studentus un citus interesentus pievērsties zinātniskajam darbam un iepazīstinātu ar RTU radītajām inovācijām, RTU SP Zinātnes un inovāciju nodaļa organizē Zinātnes festivālu, kura moto būs «Vide ap mums».

16. un 17. oktobrī aicinām piedalīties. 24h hakatonā, ko rīkojam sadarbībā ar RTU Dizaina fabriku.

Vai arī Tev RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā nācies saskarties ar nepietiekamu auto novietņu daudzumu, neērti novietotiem ūdens punktiem vai, iespējams, nepietiekamu atkritumu šķirošanas tvertņu skaitu? Tev ir idejas, kā šos trūkumus un nepilības varam novērst!? Ja esi gatavs par savām idejām pastāstīt citiem un tās arī šitenot, 24h hakatons ir iespēja domāta tieši Tev!

RTU jau kādu laiku īsteno Zaļās Ķīpsalas koncepciju. Ko tas nozīmē? Balstoties uz ANO Ilgtspējīgas Attīstības mērķiem, RTU izstrādāta Zaļās Ķīpsalas koncepcija 2018.-2023. gadam ar mērķi samazināt universitātes ietekmi uz apkārtējo vidi, paplašināt RTU darbinieku, studentu un visas sabiedrības izpratni par nepieciešamību samazināt ekoloģiskās pēdas nospiedumu, kā arī sekmēt videi draudzīgu tehnoloģiju radīšanu un izmantošanu. Šie principi jau līdz šim ir ņemti vērā, gan veidojot RTU studiju un pētniecības infrastruktūru - būvējot un rekonstruējot ēkas, iekārtojot un aprīkojot tās -, gan ar zaļu priekšzīmi veicinot uzvedības un paradumu maiņu.

Kopumā koncepcijas rīcības var iedalīt 5 kategorijās:
1. Elektroenerģijas patēriņa samazināšana;
2. Siltumenerģijas patēriņa samazināšana;
3. Ūdens patēriņa samazināšana;
4. Efektīva atkritumu apsaimniekošana;
5. Zaļāka mobilitāte.

Ja esi gatavs pieņemt izaicinājumu un piedalīties 24h hakatonā, aicinām izveidot 2 līdz 6 Latvijas augstskolu studentu komandu. Vismaz vienam dalībniekam komandā ir jābūt RTU studentam.

Komandas 24 stundās izstrādās inovatīvu inženiertehnisku risinājumu un/vai prototipu, kas varētu palīdzēt atrisināt kādu no šī brīža problēmām un spert soli tuvāk Zaļās Ķīpsalas koncepcijas īstenošanai.

Dalībnieki var pieteikties arī individuāli un izveidot komandu hakatona laikā!

Piesakies, aizpildot anketu!

Rezultātus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs RTU Studentu parlamenta un RTU Dizaina fabrikas pārstāvji, kā arī RTU Zaļās Ķīpsalas koncepcijas veidotāji, sadarbības partneru pārstāvji un mentori.

Rezultātu vērtēšanas kritēriji:
1. Risinātā problēmjautājuma aktualitāte;
2. Idejas dzīvotspēja;
3. Tehniskā implementācija;
4. Idejas 'pitchs';
5. Subjektīvais žūrijas locekļu viedoklis - "Vai es šajā idejā vēlētos investēt?".

Ņemot vērā COVID-19 ierobežojumus, hakatons norisināsies pilnībā attālināti, izmantojot ZOOM un SLACK platformas.

Informācija par  hakatona norisi, mentoriem un balvu fondu tiks publicēta pasākuma  Facebook lapā, kā arī izsūtīta e-pastā pēc veiksmīga dalības apstiprinājuma!

Jautājumu gadījumā sazinies ar hakatona organizatoriem pa e-pastu: m vai telefoniski: 27 733 205.

Lielākā daļa Zinātnes festivāla aktivitāšu norisināsies tiešraidē, tāpēc seko līdzi seko līdzi aktualitātēm Zinātnes festivāla Facebook lapā un nepalaid garām svarīgāko!

Kalendārs