Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Arhitektu (sa)lidojums «Zīmuļa termiņš»

18. oktobris, 2019
Rīga, Ķīpsalas iela 6

Šogad aprit 150 gadi, kopš Latvijā var iegūt augstāko izglītību arhitektūrā. Tādēļ Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāte (RTU AF), 1869. gadā Rīgas Politehnikumā atvērtās Arhitektūras nodaļas darba turpinātāja, aicina visus absolventus, draugus un atbalstītājus 2019. gada oktobrī ar vairākiem  pasākumiem «Arhitektūras izglītībai Latvijā 150» atzīmēt šo nozīmīgo notikumu.

18. oktobrī RTU AF telpās, Ķīpsalas ielā 6 uz salidojumu  «Zīmuļa termiņš» aicināti visi Latvijas arhitekti.

Salidojuma dalībnieki varēs sveikt savus studiju biedrus un Alma Mater, izmantojot «Brīvo mikrofonu», kuratoru vadībā iepazīties ar abām jubilejas izstādēm, doties ekskursijā par fakultātes ēku, dalīties atmiņās par spilgtiem studiju laika notikumiem arhitektu folkloras krātuvē, piedalīties labdarības izsolē un klauzūrā pie profesora Krastiņa, griezties jestrās dejās DJ Toma Grēviņa sarūpētas mūzikas pavadījumā, iemūžināt svētku mirkļus foto salonā. Viesus cienāsim ar spēcinošu zupu. Darbosies GIMLET bārs, kurā varēs iegādāties dažādus spirdzinošus un reibinošus dzērienus, kā arī gardas uzkodas. Plkst. 21 salidojuma dalībniekus gaida muzikāls pārsteigums un svētku kūka.

Salidojuma programma

16.00 RTU Arhitektūras fakultātes Domes svinīgā sēde

18.00 Grāmatas «Arhitektūras izglītībai Latvijā 150» atvēršana

18.30  Iepazīšanās ar izstādēm «No zīmuļa līdz datoram» un «Līnija. Forma. Krāsa». Ekskursija pa Arhitektūras fakultātes ēku

19.00 Salidojuma atklāšana

21.00 Svētku kulminācija

Aicinām salidojuma dalībniekus pārlapot savus foto arhīvus un atmiņas par studiju laiku un uz e-pastu: m atsūtīt bildes lielajam albumam, ko skatīsimies kopā salidojumā, un savu mīļāko dziesmu sarakstus, lai varam tos atskaņot ballītes laikā.

Reģistrētiem dalībniekiem ieeja pasākumos bez maksas.

Reģistrēšanās salidojumam: ej.uz/arhitektisalidoRTU

Informācija par pasākumu Facebook

Jubilejas pasākumu cilku «Arhitektūras izglītībai Latvijā 150» atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, SIA R.Evolution Strategy, SIA ITERA Latvija, SIA Reaton, žurnāls Latvijas ArchitektūraRīgas Centrālā bibliotēka un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Kalendārs