Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Latvijas arhitektūras skolu plenērs «Imanta+Zolitūde. Vienoti kopā»

13. - 18. septembris, 2021

No 13. līdz 17. septembrim Rīgā notiks tradicionālais Latvijas arhitektūras skolu plenērs, kam šogad dots nosaukms «Imanta+Zolitūde. Vienoti kopā».

Imantas un Zolitūdes apkaimju apbūve ir plānota un arī uztverama kā vienots pilsētbūvniecisks ansamblis. Tā centrā atrodas Anniņmuižas parks, ap kuru izvietojas lielpaneļu dzīvojamo māju kvartāli. Kaut arī šī apbūve veidota, ignorējot un pilnīgi pārveidojot tur iepriekš esošo vidi, tai piemīt zināma viengabalainība, un jaunveidojamo ielu tīkls ir sasaistīts ar apkārtējo apkaimju plānojuma struktūru.

Vai Imanta un Zolitūde būtu uzskatāmas kā atsevišķas apkaimes, kurām, līdzīgi kā Valkai un Valgai, turpmāk būtu lemts attīstīties katrai atsevišķi? Cik racionāli tiek izmantota no iepriekšējām paaudzēm pārmantotā struktūra un infrastruktūras elementi? Kas būtu saglabājams, papildināms un, ja nepieciešams, likvidējams labākas nākotnes vārdā?

Plenēra dalībnieki ir aicināti piedāvāt savas idejas vistuvākajai nākotnei, ieskicējot savu vīziju Anniņmuižas un Zolitūdes apkaimju attīstībai, integrējot tajās dzelzceļu kā pilsētas un Pierīgas pasažieru pārvadājumu mugurkaulu.

Jau otro gadu pēc kārtas plenērs norisināsies attālināti. Dabs plānots nelielās starpdisciplinārās grupās, katrā iekļaujot dažādu arhitektūras skolu pārstāvjus.

Plenērā piedalīties aicināti studējošie, kuri apgūst arhitektūru un/vai pilsētplānošanu:
• Rīgas Tehniskā universitātes Arhitektūras fakultātē;
• Rīgas Celtniecības Koledžas Arhitektūras katedrā;
• Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes Ainavu arhitektūras un plānošanas katedrā;
• Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas Arhitektūras un dizaina fakultātē;
• Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļā.

Interesenti ar plenēra laikā tapušajiem darbiem varēs iepazities prezentāciju formātā tiešsaistē.

Sīkāka informācija

Kalendārs