Arhitektūras fakultāte
Parādīt izvēlni
Arhitektūras fakultāte

Koka dienas 2021. Vebinārs «Latviešu būvinženiera pieredze Norvēģijā»

5. marts, 15:00
.
.

Piektdien, 5. martā, plkst. 15.00 Norvēģijā strādājošais būvinženieris un  Norvēģijas Dabaszinātņu un tehnoloģiju universitātes doktorants Aivars Vilguts apskatīs četras aktuālas lielu koka ēku arhitektūras un konstruktīvo risinājumu tēmas stāstā par savu būvinženiera pieredzi Norvēģijā. Aivars ir ieguvis Rīgas Tehniskās Universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes bakalaura un maģistra grādus būvniecības zinātnē. Līdz 2016. gadam strādājis par būvinženieri ar padziļinātu ievirzi koka ēku projektēšanā. No 2016. gada ir Norvēģijas Dabaszinātņu un tehnoloģiju universitātes doktorants projektā "WOODSOL", veicis pētījumus koka augstceltņu projektēšanā. Dokorantūras laikā izveidojis nepieciešamā stinguma un stiprības savienojumus koka daudzstāvu ēkām ar lieliem laidumiem. Šobrīd strādā par galveno būvinženieri uzņēmumā Oslotre AS, kura specializācija ir koka konstrukciju projektēšana un būvniecība.

Vebinārā Aivars runās par:

  • Koka arhitektūras un būvniecības iespējām 21. gadsimtā. Koka konstrukcijām, to iespējām un attīstību, kā arī trūkumiem.
  • Nesošajām konstrukcijāms no koka - dažādu arhitektonisku risinājumu īstenošanai.
  • Liellaiduma koka konstrukcijām un pētniecības projektu WOODSOL.
  • Diviem koka augstbūvju projektiem - DR13, deviņu stāvu jaunbūve ar četru stāvu virsbūvi Oslo centrā, un septiņus stāvus augsta studentu kopmītnes ēka.

Reģistrācija vebināram

Pēc reģistrācijas anketas iesniegšanas dalībnieki e-pastā saņems saiti uz vebināra norises vietu Zoom vidē.

Dalība Koka dienu vebināros ir bez maksas.

23. martā norisināsies Koka dienu konference “Koka būvniecība Latvijā – attīstības iespējas un izaicinājumi”.

Plašāka informācija par Koka dienu pasākumiem atrodas mājaslapā kokadienas.lv.

Koka dienu norisi atbalsta Meža attīstības fonds, firma SIGA un Latvijas koka būvniecības klasteris. Zoom platformu nodrošina Rīgas Tehniskā universitāte. Vairāki vebināri norisināsies sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību.

Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

3. marts plkst. 10:00

Līdzīgi notikumi

Pasākumi