Arhitektūras fakultāte
Arhitektūras fakultāte

Jelgavā skatāma RTU Arhitektūras fakultātes veidotā izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai»

8. decembris, 2021 - 31. janvāris

No 8. decembra Jelgavas Valsts ģimnāzijas vestibilā skatāma Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes (RTU AF) izveidotā ceļojošās izstādes «Jaunie arhitekti – Latvijai» izlase. Neliela ekspozīcijas daļa ar darbiem, kas atspoguļo zaļās pilsētvides plānošanas aktualitātes, izstādīta Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Ainavu arhitektūras un plānošanas katedrā Valdekas pilī.

Gadu gaitā RTU AF ir sakrājusies bagāta diplomdarbu kolekcija, kas ģeogrāfiski aptver visu Latviju. Izstādē «Jaunie arhitekti – Latvijai» ir aplūkojami no 2015. līdz 2020. gadam tapušie AF absolventu diplomprojekti, kuros risināti dažādu Latvijas pilsētu un apdzīvotu vietu ilgtspējīgas attīstības jautājumi. Ģeogrāfiski piedāvātie risinājumi aptver visu Latviju – no Dienvidkurzemes rūpniecības centriem caur Zemgales līdzenumu kopienas piedāvājumiem un Vidzemes alus darītavas līdz pat Dienvidlatgales lidostas attīstības vīzijai.

Izstādes ekspozīcijā ietverto absolventu darbu kopainu precīzi ilustrē mūsdienu arhitektūras procesu raksturojošie atslēgas vārdi «pilsētvides dzīvotspēja», «vides integritāte un identitāte», «degradētas vides revitalizācija», kurus ikdienā lieto plašāka mēroga ietekmju un kopsakarību raksturošanai.

Kopš pērnā gada novembra izstāde bija eksponēta RTU AF ātrijā, šajā pavasarī pabijusi Dizaina un mākslas vidusskolā Saules skola un pilsētas domē Daugavpilī, vasarā rekonstruētajā Cēsu centrālajā bibliotēkā un jaunajā Ogres centrālajā bilbliotēkā, vienu nedēļu oktobra sākumā Pasaules arhitektūras dienas laikā Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolā. Gandrīz divus mēnešus izstāde bija apskatāma Dobeles Mūzikas skolā. Nākamajā gadā tā turpinās ceļu uz Talsiem, Sabili, Liepāju un Ventspili.

«Ceru, ka ceļojošā izstāde skatītājus vedinās uzmanīgāk ieskatīties savu pilsētu un lauku ainavā, atraisot katra iniciatīvu to pilnveidošanā un uzturēšanā. Mēs vēlamies parādīt mūsdienu arhitektūras un pilsētvides attīstības tendences un rosināt arī jauniešus – potenciālos arhitektūras studentus – izvēlēties šo radošo un dinamiski mainīgo profesiju,» saka RTU AF dekāns Uģis Bratuškins.

Izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai» ir noslēdzošais pasākuma Arhitektūras izglītības 150 gadu jubilejas sarīkojumu ciklā. Tā tapusi, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam.  Izstādes veidošanā piedalījās: Arhitektūras fakultātes zinātņu prodekāne profesore Sandra Treija, kuratore Velta Holcmane, projekta vadītāja Evita Serjogina un māksliniece Kima Abramova.

Pasākumu kalendārs

7. decembris, 2021 plkst. 15:26