Arhitektūras fakultāte
Parādīt izvēlni
Arhitektūras fakultāte
Notikuma vieta

Izstādes «New Look Croatia» atklāšana

11. oktobris, 2018
Rīga, Ķīpsalas iela 6
.
.
11. oktobrī plkst. 17.15 RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, ātrijā tiks atklāta plakātu izstāde «New look Croatia», kas atklāj, kā tapusi un attīstījusies Horvātijas vizuālā un grafiskā identitāte. 
 
Izstādē skatāmo plakātu autors ir Boris Ljubičić - viens no nozīmīgākajiem Horvātijas dizaineriem un māksliniekiem. Viņa darbi ir veidojuši Horvātijas vizuālo identitāti.  Mākslinieka idejas ir plūkušas uzvaras laurus gandrīz visos valsts rīkotajos vizuālās komunikācijas konkursos, sākot no  vizuālās identitātes, plakātu, grāmatu, elektronisko mediju līdz pat iepakojuma dizainam. Savas radošās karjeras laikā viņš ir būtiski ietekmējis Horvātijas kultūras un sabiedrības attīstību. 
 
Boris Ljubičić  ir veidojis vizuālo identitāti vairākām Horvātijas kultūras iestādēm un valstiski nozīmīgiem pasākumiem, piemēram, Horvātijas Naivās mākslas muzejam, Leksikogrāfijas institūtam, Mūzikas biennālei, Dubrovnikas vasaras festivālam, Horvātijas Arhitektu kongresam u.c.  Viņš radījis daudzas veiksmīgas plakātu sērijas Muzeju dienām.
 
Mākslinieks nekad nav izvairījies no pretrunīgām tēmām un provokatīviem jautājumiem. Viņa radītā plakātu sērija par kara tematiku 90. gadu sākumā pievērsa plašu starptautisku uzmanību Horvātijā notiekošajam karam. Kopš Horvātijas neatkarības atgūšanas Boris Ljubičić  aktīvi strādā, veidojot un papildinot jauno valsts vizuālo identitāti. 
 
Izstāde RTU Arhitektūras fakultātē būs skatāma līdz novembra vidum. 
Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

5. oktobris, 2018 plkst. 17:02

Līdzīgi notikumi

Ātrās saites

Kalendārs

RTU Lielais izlaidums

20. jūnijs
Rīga, Skanstes iela 21

Uzņemšana studijām Rīgas Tehniskajā universitātē

25. jūnijs - 9. jūlijs
Rīga, Ķīpsalas iela 6

Iestājpārbaudījums zīmēšanā

10. - 11. jūlijs
Rīga, Ķīpsalas iela 6