Arhitektūras fakultāte
Parādīt izvēlni
Arhitektūras fakultāte
Notikuma vieta

Izstāde «Pasteļu impresijas»

14. maijs, 2019 - 14. jūnijs, 2019
Rīga, Torņa iela 11
.
.

Līdz 14. jūnijam Arhitektu nama zālē, Torņa ielā 11, skatāma arhitektu Birutas Burčikas, Daiņa Bērziņa un Oļģerta Kraukļa mākslas izstāde «Pasteļu impresijas».

Pasteļa tehinkā radītie darbi ļoti daudzpusīgi demonstrē šī glezniecības veida iespējas, ka arī atšķirīgu personību savpatno skatījumu klusās dabas, ainavu, aktu un portretu žanros.

Izstādītie darbi apliecina, ka, apgūstot arhitekta izglītības plašo spektru, iespējams paralēli darbam tiešajā arhitektūras specialitātē sekmīgi izpausties arī citās mākslu nozarēs.

Oļģerts Krauklis absolvējis LU (toreiz – LVU) Inženierzinātņu fakultāti 1955. gadā, ir daudzu lielu un ievērojamu sabiedrisko celtņu, kā arī dzīvojamo ēku autors. Kopā ar Dainu Dannebergu un Ēvaldu Fogeli projektējis Kultūras pili Astanā (toreiz – Ceļinogradā), 1968. gadā objekts nominēts PSRS Valsts prēmijai celtniecībā, 2008. gadā objektam tika piešķirts Kazahstānas Valsts aizsargājamā Arhitektūras pieminekļa statuss. Veidojis arī mēbeles un interjera priekšmetus, Latvijas Arhitektu savienības biedrs no 1958. gada, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs no 1981. gada. Ir Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks, Būvindustrijas Lielās balvas ieguvējs par mūža ieguldījumu, LKKF mūža stipendiāts.

Dainis Bērziņš absolvējis RTU (toreiz – RPI) Arhitektūras fakultāti 1979. gadā, dažādu sabiedrisko un dzīvojamo ēku, t.sk., rekonstrukcijas projektu autors. Kopā ar arhitektiem Benitu Bērziņu un Edvīnu Vecumnieku, tēlniekiem Artu Dumpi un Ģirtu Burvi izstrādājis pieminekļu un karavīru memoriālo kapsētu celtniecības un atjaunošanas projektus Latvijā un Krievijas Federācijas teritorijā. Latvijas Arhitektu savienības biedrs no 1983. gada .

Biruta Burčika absolvējusi LU (toreiz – LVU) Inženierzinātņu fakultāti 1958. gadā, dažādu sabiedrisko un dzīvojamo ēku autore. Vidusskolas un LU studiju laikā vizuālo mākslu apguvusi vizuālo mākslu pie tēlnieka Kārļa Baumaņa. Latvijas Arhitektu savienības biedre no 1962. gada.

 

Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

15. maijs, 2019 plkst. 11:07

Līdzīgi notikumi

Ātrās saites

Kalendārs

Diplomprojektu izstādes «100% organiski arhitekti» atklāšana un izlaidums

24. janvāris - 29. februāris
Rīga, Ķīpsalas iela 6
_