Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Izstāde «No zīmuļa līdz datoram»

8. oktobris, 2019 - 1. decembris, 2019
Rīga, Ķīpsalas iela 6

Šogad aprit 150 gadi, kopš Latvijā var iegūt izglītību arhitektūras jomā, tādēļ Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāte (RTU AF) aicina piedalīties pasākumu cikla «Arhitektūras izglītībai Latvijā 150» notikumos un kopīgi svinēt šo dzimšanas dienu, atskatoties uz Latvijas arhitektūras izglītības attīstību un iezīmējot arī nākotnes perspektīvas.

8. oktobrī  RTU Arhitektūras fakulātes ēkā, Ķīpsalas ielā 6, atklāta izstāde «No zīmuļa līdz datoram».

Izstāde ilustrē arhitektūras tehniskās iespējas un izaugsmi laika periodā no 20. gadsimta 20. gadiem līdz mūsu dienām. Tajā skatāmi Latvijas Arhitektūras muzeja krājuma fondā, RTU AF, kā arī arhitektu un RTU AF mācībspēku privātos arhīvos atrastie diplomprojektu fragmenti.

Ekspozīcija sniedz atbildes uz dažādiem jautājumiem. Ar kādiem palīgmateriāliem un tehniku arhitekti izstrādāja diplomdarbus starpkaru periodā? Kādi arhitektūras stili bija raksturīgi Latvijas pirmajā neatkarības laikā, kādi pēc vēsturiskā dokumenta «Par pārmērību novēršanu projektēšanā un celtniecībā» pieņemšanas 1955. gada nogalē? Kas noteica diplomprojektu novietnes izvēli? Kādi bija populārākie tipoloģiskie objekti? Vai eksistēja ierobežojumi darbu tēmu izvēlē? Kāda nozīme bija augstskolu pasniedzējiem? Kādas pārmaiņas arhitektu izglītības programmās ieviesušas šobrīd izmantojamās datorprojektēšanas programmas un paplašinātā realitāte?

Izstādes iekārtojums atspoguļo arhitektūras izglītības attīstību - no tradicionālā formātā eksponētiem rokas zīmējumiem līdz audiovizuāliem materiāliem un virtuālās realitātes piedāvātajām iespējām, kas palīdzēs ilustrēt 21. gadsimta arhitektūras izglītības tendences un ieskicēt nākotnes vīzijas un izaicinājumus.

Jubilejas pasākumu cilku «Arhitektūras izglītībai Latvijā 150» atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, SIA R.Evolution Strategy, SIA ITERA Latvija, SIA Reaton, žurnāls Latvijas ArchitektūraRīgas Centrālā bibliotēka un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Kalendārs