Arhitektūras fakultāte
Arhitektūras fakultāte
Notikuma vieta

Izstāde «No zīmuļa līdz datoram»

19. septembris - 4. novembris
Rīga, Ķīpsalas iela 6

Šogad aprit 150 gadi kopš Latvijā var iegūt izglītību arhitektūras jomā, tādēļ Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāte (RTU AF) ir iecerējusi pasākumu ciklu «Latvijas arhitektūras izglītībai 150», kurā atskatīsies uz Latvijas arhitektūras izglītības attīstību un iezīmēs arī nākotnes perspektīvas.

Atzīmējot šo notikumu, 19. septembrī RTU Arhitektūras fakulātes ēkā, Ķīpsalas ielā 6, atklāsim izstādi «No zīmuļa līdz datoram».

Izstāde ilustrēs arhitektūras tehniskās iespējas un izaugsmi laika periodā no 20. gadsimta 20. gadiem līdz mūsu dienām. Tajā būs skatāmi Latvijas Arhitektūras muzeja krājuma fondā, RTU AF, kā arī arhitektu un RTU AF mācībspēku privātos arhīvos atrastie diplomprojektu fragmenti.

Ekspozīcija sniegs atbildes uz dažādiem jautājumiem. Ar kādiem palīgmateriāliem un tehniku arhitekti izstrādāja diplomdarbus starpkaru periodā? Kādi arhitektūras stili bija raksturīgi Latvijas pirmajā neatkarības laikā, kādi pēc vēsturiskā dokumenta «Par pārmērību novēršanu projektēšanā un celtniecībā» pieņemšanas 1955. gada nogalē? Kas noteica diplomprojektu novietnes izvēli? Kādi bija populārākie tipoloģiskie objekti? Vai eksistēja ierobežojumi darbu tēmu izvēlē? Kāda nozīme bija augstskolu pasniedzējiem? Kādas pārmaiņas arhitektu izglītības programmās ieviesušas šobrīd izmantojamās datorprojektēšanas programmas un paplašinātā realitāte?

Izstādes iekārtojums atspoguļos arhitektūras izglītības attīstību - no tradicionālā formātā eksponētiem rokas zīmējumiem līdz audiovizuāliem materiāliem un virtuālās realitātes piedāvātajām iespējām, kas palīdzēs ilustrēt 21. gadsimta arhitektūras izglītības tendences un ieskicēt nākotnes vīzijas un izaicinājumus.

Izstāde top, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Pasākumu kalendārs

31. maijs plkst. 9:34