Arhitektūras fakultāte
Parādīt izvēlni
Arhitektūras fakultāte
Notikuma vieta

Izstāde «No zīmuļa līdz datoram»

8. oktobris - 9. novembris
Rīga, Ķīpsalas iela 6
.
.

Šogad aprit 150 gadi kopš Latvijā var iegūt izglītību arhitektūras jomā, tādēļ Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāte (RTU AF) ir iecerējusi pasākumu ciklu «Latvijas arhitektūras izglītībai 150», kurā atskatīsies uz Latvijas arhitektūras izglītības attīstību un iezīmēs arī nākotnes perspektīvas.

Atzīmējot šo notikumu, 8. oktobrī plkst. 16 RTU Arhitektūras fakulātes ēkā, Ķīpsalas ielā 6, atklāsim izstādi «No zīmuļa līdz datoram».

Izstāde ilustrēs arhitektūras tehniskās iespējas un izaugsmi laika periodā no 20. gadsimta 20. gadiem līdz mūsu dienām. Tajā būs skatāmi Latvijas Arhitektūras muzeja krājuma fondā, RTU AF, kā arī arhitektu un RTU AF mācībspēku privātos arhīvos atrastie diplomprojektu fragmenti.

Ekspozīcija sniegs atbildes uz dažādiem jautājumiem. Ar kādiem palīgmateriāliem un tehniku arhitekti izstrādāja diplomdarbus starpkaru periodā? Kādi arhitektūras stili bija raksturīgi Latvijas pirmajā neatkarības laikā, kādi pēc vēsturiskā dokumenta «Par pārmērību novēršanu projektēšanā un celtniecībā» pieņemšanas 1955. gada nogalē? Kas noteica diplomprojektu novietnes izvēli? Kādi bija populārākie tipoloģiskie objekti? Vai eksistēja ierobežojumi darbu tēmu izvēlē? Kāda nozīme bija augstskolu pasniedzējiem? Kādas pārmaiņas arhitektu izglītības programmās ieviesušas šobrīd izmantojamās datorprojektēšanas programmas un paplašinātā realitāte?

Izstādes iekārtojums atspoguļos arhitektūras izglītības attīstību - no tradicionālā formātā eksponētiem rokas zīmējumiem līdz audiovizuāliem materiāliem un virtuālās realitātes piedāvātajām iespējām, kas palīdzēs ilustrēt 21. gadsimta arhitektūras izglītības tendences un ieskicēt nākotnes vīzijas un izaicinājumus.

Jubilejas pasākumu cilku «Latvijas arhitektūras izglītībai 150» atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds; SIA R.Evolution Strategy; ITERA Latvija, SIA Reaton, žurnāls Latvijas ArchitektūraLatvijas Nacionālā bibliotēka / National Library of LatviaRīgas Centrālā bibliotēka / Riga Central Library un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments

Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

31. maijs plkst. 9:34

Līdzīgi notikumi

Ātrās saites

Kalendārs

Tallinas Arhitektūras biennāle 2019

11. septembris - 17. novembris
Igaunija, Tallina

Oslo Arhitektūras triennāle

26. septembris - 24. novembris
Norvēģija, Oslo

Garage48 Future of Wood

4. - 6. oktobris
Tallina
_