Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

20. decembris, 2018
Rīga, Ķīpsalas iela 6
20. decembrī plkst. 15 RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, 116. telpā notiks gadskārtējā latviešu būvinženiera, RTU Goda doktora un Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmes kavaliera Gunta Boles iedibinātās balvas un profesora Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras prēmijas pasniegšana RTU Arhitektūras fakultātes un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes labākajiem studentiem.

Latviešu izcelsmes būvinženiera G. Boles (1934–2018) balvu piešķir reizi gadā vienam/-ai RTU AF un vienam/-ai BIF studentam/-ei, izvērtējot viņu sekmes, profesionālo aktivitāti ārpus studiju programmas apguves un izstrādāto studiju darbu profesionālo kvalitāti. Lēmumu par balvas piešķiršanu pieņem žūrija, kuras sastāvā ir abu fakultāšu mācībspēki, profesionālo savienību pārstāvji un arhitekts Juris Skalbergs. G. Boles balvas ieguvējiem šī balva ir ne tikai liels pagodinājums, bet arī motivācija turpināt profesionāli pilnveidoties un sasniegt arvien augstākus mērķus.

Profesora I. Strautmaņa (1932–2017) Latvijas reģionālās arhitektūras prēmija kopš 2013. gada tiek piešķirta reizi gadā vienam RTU AF diplomandam. Prēmijas mērķis ir veicināt kopējo harmoniju Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā un mudināt topošos arhitektus vairāk domāt par piedāvāto paņēmienu klāstu gan plānojumu, gan arhitektūras formālo risinājumu veidošanā Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībai.

Kalendārs