Arhitektūras fakultāte
Arhitektūras fakultāte
Notikuma vieta

Daudzdzīvokļu namu arhitektūra izstādē un grāmatā «Kopā un atsevišķi»

1. februāris - 27. marts
Rīga, Marijas iela 13 k.3

Līdz 27. martam ISSP galerijā, Marijas ielā 13 k.3, skatāma daudzdzīvokļu namiem veltīta izstāde «Kopā un atsevišķi». Tā piedāvās iepazīties ar daļu no ekspozīcijas «Together and Apart», kas 2018. gadā pārstāvēja Latviju Venēcijas arhitektūras biennālē. Izstādi papildinās jauna grāmata par daudzdzīvokļu namu arhitektūru Latvijas ekonomiskajā, politiskajā un sociālajā ainavā.

Izstādē apskatāmas Reiņa Hofmaņa fotogrāfijas, kas ataino daudzdzīvokļu namus Latvijas pilsētās un laukos, kā arī četri konceptuāli arhitektūras maketi, kas vizualizē ikdienā neredzamus procesus un pievērš uzmanību mājokļu lomai aktuālu demogrāfijas, vides un politikas izaicinājumu kontekstā. Maketus veidojuši: māksliniece Darja Meļņikova, tēlnieks Ivars Drulle, dizainere Dita Pāne, arhitekts Mārtiņš Dušelis un scenogrāfe Šarlote Špihalska (Charlotte Spichalsky).

Līdz ar izstādes atklāšanu ir izdota arhitektu Evelīnas Ozolas un Matīsa Groskaufmaņa sastādīta grāmata «Kopā un atsevišķi: daudzdzīvokļu namu arhitektūra Latvijas ekonomiskajā, politiskajā un sociālajā ainavā». Bagātīgi ilustrētais izdevums skaidro dzīvokļa lomu indivīda, valsts un tirgus attiecībās dažādos vēsturiskos periodos, mūsdienās un pārskatāmā nākotnē. Starp pētniecisko rakstu autoriem ir vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs, arhitektūras kritiķe Ieva Zībārte, ekonomists Pēteris Strautiņš, arhitekte Linda Leitāne–Šmīdberga un arī abi grāmatas redaktori. Provokatīvākā daļa meklējama grāmatas beigās, kur vairāki arhitektūras praktiķi un apvienības piedāvā vizuālus komentārus par dzīvi kopā un atsevišķi nākamajā desmitgadē un pēc tās. Ar šo publikāciju redaktori cer aktualizēt diskusijas un projektus, kas padarītu pieejamu, kvalitatīvu un drosmīgu daudzdzīvokļu namu arhitektūru par ikdienu, ne izņēmumu no normas.

Galerijas darba laiks: P., Sv. slēgts; O.: 12.00 – 18.00; T.: 12.00 – 20.00, C., Pk., S.: 12.00 – 18.00

Pasākumu kalendārs

1. februāris plkst. 13:47

Līdzīgi notikumi