Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

3. Baltijas koka būvniecības forums

9. - 11. maijs, 2022

No 9.–11. maijam Ķīpsalā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jaunajā auditoriju centrā «Domus Auditorialis» norisināsies 3. Baltijas koka būvniecības forums. Divas dienas lektori no dažādām valstīm foruma dalībniekus informēs par aktualitātēm koka būvniecībā un būs apskatāma ar nozari saistīto uzņēmumu izstāde. Forumu rīko RTU Arhitektūras fakultāte sadarbībā ar vairākiem partneriem.

Pirmajā foruma dienā 9. maijā tiks prezentēti Latvijas un citu valstu koka konstrukciju projekti un paralēli divām konferences sesijām notiks nozares izstāde. Otrajā dienā – 10. maijā būs EUNIC (European Union National Institutes for Culture) lektoru prezentācijas par klimata neitralitāti un citām Eiropas līmeņa aktualitātēm. 11. maijā plānoti izbraukuma semināri uz koka būvniecības objektiem un konstrukciju ražotnēm.

Forumam jāpiesakās, aizpildot reģistrācijas anketu vietnē forumwoodbuilding.rtu.lv. Līdz 20. aprīlim ir pieejama agrās reģistrācijas cena 230 EUR. No 21. aprīļa reģistrācijas maksa dalībai pasākumā būs 330 EUR. Papildus dalībnieki var reģistrēties arī tīklošanas pasākumam un izbraukuma semināriem.

Forums norisināsies angļu valodā. Tā pasākumi notiks katru dienu no plkst. 8.00 līdz 18.00 un būs sadalīti tematiskajos blokos.

Koka būvniecības veicināšanu daudzās Eiropas valstīs atbalsta starptautiska organizācija un informatīvā platforma «Holzbau Forum». Lai uzzinātu jaunākās tendences un sasniegumus koka būvniecībā, notiek konferences, izstādes un dažādu nozaru pārstāvju tikšanās notiek, kā arī tematiskie forumi un atsevišķu valstu vai valstu grupu forumi.

Kopš 2019. gada ir izveidots arī Baltijas koka būvniecības forums «Forum Wood Bulding Baltic». Pirmais forums norisinājās Igaunijā. Otrais notika Rīgā, bet attālināti, tāpēc Rīgā tiek organizēts arī 2022. gadā forums, bet nākamgad tas notiks Lietuvā.

Baltijas koka būvniecības forumu Latvijā organizē RTU sadarbībā ar «Holzbau Forum» un Tallinas Tehnisko universitāti (Tallinn University of Technology), Latvijas Arhitektu savienību, Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtu, Latvijas Koka būvniecības klasteri, biedrību «Zaļās mājas» un «Koka dienām», Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju un EUNIC Latvija organziācijām.

Papildu informācija – foruma koordinatore Antra Viļuma – tālr.: 29464411, e-pasts:  vai .

Kalendārs