Arhitektūras fakultāte

2. Baltijas valstu doktorantu seminārs un Mureja Freizera vieslekcija

12. oktobris
Rīga, Ķīpsalas iela 6
12. oktobrī plkst. 10.00 RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6 - 115. un 116. auditorijā notiks otrais Baltijas doktorantu seminārs.

Sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību šogad fakultāte uz semināru kā vieslektoru ir uzaicinājusi Londonas Universitātes koledžas (University College London) Bartleta Arhitektūras skolas prodekānu zinātniskajā darbā profesoru Mureju Freizeru (Murray Fraser). Viņš seminārā uzstāsies ar vieslekciju «Research Design in Architecture».

Mureja Freizera pētījumu tēmas skar arhitektūras projektēšanu, arhitektūras vēsturi un teoriju, urbānismu, globalizāciju un kultūru. Profesors ir vairāku grāmatu autors. Pazīstamākā ir viņa grāmata «Architecture and the Special Relationship», kurai 2008. gadā piešķirta prestižā balva RIBA President‘s Award for Outstanding University-Located Research, un Bruno Zevi Book Prize starptautiskā komisija to atzinusi par 2008. gada labāko arhitektūras grāmatu pasaulē.

Šobrīd Murejs Freizers ir Sera Banistera Fletčera Pasaules Arhitektūras vēstures 21. izdevuma galvenais redaktors (Sir Banister Fletcher’s Global History of Architecture). Kā praktizējošs arhitekts Murejs Freizers strādāja Palestīnas Reģenerācijas komandā (Palestinian Regeneration Team, PART) pie vairākiem reģenerācijas projektiem Rietumu krastā un Gazas sektorā.

Pēc vieslekcijas semināra dalībnieki varēs iepazīties ar Baltijas valstu arhitektūras skolu doktorantu veikto pētījumu rezultātiem.

Semināra darbs notiks angļu valodā.

Interesenti, kuri vēlas apmeklēt Mureja Freizera vieslekciju, lūgti iepriekš pieteikties, aizpildot anketu.

Pasākumu kalendārs

3. oktobris plkst. 17:12