Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Vasaras meistarklase māju būvniecībai kokos

22. jūnijs, 2018
«Tree House place» jeb «Mājas kokos» ir interesants piedzīvojumu un radošuma projekts, kurā aktīvi darbojas RTU Arhitektūras fakultātes studenti. Šovasar projekta komanda 29. un 30. jūnijā Cēsu Pils parkā uzstādīs platformas kokos sarunu festivālam «Lampa» un no 19. jūnija līdz 2. jūlijam aicina gan jauniešus (vecumā no 18 gadiem), gan pieaugušos pieteikties jau trešajai vasaras meistarklasei māju būvniecībā kokos.

Meistarklases dalībniekiem būs iespēja piedalīties dažādās darbnīcās – darbs augstumā, mezglošana, darbs ar virvēm, baļķu stiprināšana un «TreeHouse» platformu būvniecības plānošana.

Platformas tiek būvētas tikai no dabai draudzīgiem materiāliem, izmantojot trīšus, virves, karabīnes, kokus un vienkāršus pārsegumus. Koki ir nostiprināti ar mezgliem, kas, kustoties un nostiepjoties, savelkas ciešāk. «Tree House place» ir notikums, kas palīdz pārvarēt bailes no augstuma un šādu māju var uzcelt jebkurš, neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības.

Meistarklase notiks gan latviešu, gan angļu valodā.

Projektu īsteno biedrība «Piedzīvojuma gars» kopā ar RTU Arhitektūras fakultātes un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentiem un biedrību «Movement Spontaneous». Projekta atbalstītāji: Cēsu novada pašvaldība, biedrība «Avantis», Rīgas Tehniskā universitāte, sarunu festivāls «Lampa», Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskola.

Projekts «TreeHouse Place» piedalās jauniešu biznesa projektu konkursā «Radām novadam», kura mērķis ir dot iespēju apliecināt sevi talantīgiem un uzņēmīgiem Latvijas jauniešiem, izstrādājot un īstenojot dažādus biznesa projektus Latvijas novados. Konkursu organizē biedrība «Radām novadam» sadarbībā ar portālu «Delfi». Konkurss īstenots «Erasmus+: Jaunatne darbībā» un Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.