Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

Topošos arhitektus aicina doties neparastā ceļojumā no Zemitāniem līdz Brasai

14. septembris, 2020
.
.
.

Arhitektūras studenti aicināti piedalīties gadskārtējā Latvijas arhitektūras skolu plenērā, kas norisināsies no 28. septembra līdz 2. oktobrim un būs veltīts dzelzceļa zonas attīstībai Rīgas centrālajā daļā, teritorijā starp Zemitāniem un Brasu.

«Ārā no pelēkās zonas jeb neparastie piedzīvojumi ceļā no Zemitāniem līdz Brasai» – šāds nosauks dots jau 15. Latvijas Arhitektūras skolu plenēram, kurā topošie arhitekti, ainavu arhitekti, pilsētplānotāji un dizaineri no Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas Arhitektūras un dizaina fakultātes, Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas un Rīgas Celtniecības koledžas Arhitektūras katedras aicina piedāvāt risinājumus dzelzceļa «pelēkās zonas» iesaistīšanai pilsētvidē brīdī, kad bīstamie kravu pārvadājumi būs iznesti ārpus blīvi apdzīvotām Rīgas apkaimēm.

Savulaik Rīgas perifērijā izbūvētais dzelzceļš ir ieaudzis dzīvojamā vidē, un, lai gan nu jau pagājuši trīsdesmit gadi kopš lielrūpniecība ir pametusi Latvijas galvaspilsētu, kravu dzelzceļš ar visai ievērojamām aizsargjoslām turpina valdīt pār pilsētu. Runa ir par vairāku kvadrātkilometru lielu platību pašā Rīgas centrā. Kādu redzam šo teritoriju nākotni pēc bīstamo kravu pārvadājumu iznešanas ārpus pilsētas blīvi apdzīvotajām apkaimēm? Ar līdzīgām problēmām pēdējo simts gadu laikā ir sadūrušās visas lielās Eiropas pilsētas. Plenēra dalībnieku piedāvātie risinājumi palīdzēs plānošanas dokumentu izstrādē, veidojot pilsētu pilsētniekiem.

Plenēra darbs būs organizēts nelielās grupās (7–10 komandas pa 3–5 dažādu skolu pārstāvjiem katrā).

Plenēra programma

Pieteikšanās un aktuālā informācija par plenēru Facebook lapā.

Plenēru organizē: arhitektu birojs «Nams», LaIMA jeb Latvijas Infrastruktūras modernizācijas apvienība, Happy Art Museum, pateicoties Latvijas Arhitektu savienības atbalstam.

 

Kopīgot rakstu

Jaunumi