Arhitektūras fakultāte
Parādīt izvēlni
Arhitektūras fakultāte

Studentus un jaunos arhitektus aicina piedāvāt idejas raķešu bāzes teritorijas pārveidošanai  

4. jūnijs
.
.

Arhitektūras studenti un jaunie arhitekti aicināti piedalīties starptautiskā konkursā un piedāvāt savas idejas netālu no Bratislavas (Slovākija) Devínska  Kobyla Nacionālajā dabas rezervātā esošās pamestās raķešu  bāzes teritorijas pārveidošanai.

Raķešu bāze, kas atrodas netālu no Bratislavas, ir izveidota pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados. Šobrīd tā ir degradēta teritorija. Betona moli, bunkuri un kazarmas piesaista tikai dažu militārās vēstures mīļotāju vai nejaušu garāmgājēju uzmanību. Ēkas ir sliktā tehniskā stāvoklī, un pārvietošanās to tuvumā ir bīstama. Tomēr šī ir vieta ar gana bagātu vēsturi, un to ieskauj skaista lauku ainava, līdz ar to teritorijai ir labs izaugsmes potenciāls, tikai nepieciešamas idejas, kā bijušo raķešu bāzi pārveidot, piešķirot tai jaunas funkcijas un arhitektonisko tēlu. 

Tādēļ Šebo Lichý arhitektūras studija ir izsludinājusi starptautisku ideju konkursu un aicina arhitektūras studentus un jaunos arhitektus līdz 29. oktobrim iesūtīt savus priekšlikumus raķešu bāzes kompleksa pārveidei. 

Visi konkursa materiāli ir pieejami tiešsaistē.  

Konkursa žūrijā daroties uzaicināta starptautiska arhitektu komanda. Visi iesniegtie darbi tiks vērtēti anonīmi. 

Rezultāti tiks paziņoti novembrī.  

Konkursa uzvarētāji iegūs naudas balvas: 1. vieta – 3000 EUR, 2. vieta – 2000 EUR, 3. vieta – 1000 EUR. 

Sīkāka informācija un pieteikšanās dalībai konkursā

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

4. jūnijs plkst. 11:02

Līdzīgi raksti

Jaunumi