Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Studenti aicināti izstrādāt vides objektu Āgenskalna tirgum

14. janvāris, 2020

Studenti aicināti piedalīties konkursā «Vides objekts Āgenskalna tirgus priekšlaukumā, Nometņu ielā 64, Rīgā», izstrādājot vides objekta skici. Konkursā uzvarējušo skices ideju plānots izveidot un uzstādīt šī gada vasarā.

Skice jāizstrādā vides objektam bez pamatiem, kurš būtu gana smags un stabils vai pieskrūvēts pie seguma, lai to nebūtu iespējams aiznest, bet vajadzības gadījumā varētu pārvietot. Vides objektam jāiekļaujas apkārtējās vides un paredzamā Āgenskalna tirgus priekšlaukuma izveides kontekstā.

Konkursa rīkotāji iecerējuši, ka vides objektam jāiezīmē Āgenskalna centrs un jāreprezentē tirgus, kā arī jāveicina tā atpazīstamība. Izstrādājot objekta skices, konkursa dalībniekiem jāņem vērā klimatisko apstākļu un iespējamā vandālisma ietekme. Tāpat tiek rekomendēts objektā iestrādāt centrbēdzes bļodu – tajā pilsētas iedzīvotāji un viesi mestu ziedojumus, kurus katru gadu varētu izmantot citam mērķim. Maksimālās objekta izmaksas ir 10 000 eiro.

Šajā konkursā var piedalīties tikai studenti, un to var darīt gan individuāli, gan apvienojoties komandās. Konkursa priekšlikumi jāiesniedz līdz 17. februārim, bet rezultāti tiks paziņoti 24. februārī.

Konkursa nolikums ejuz.lv/videsobjekts

Plašāka informācija balso.riga.lv/projekti/agenskalna-laukums