Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Starptautiskajā jaunās ekonomikas valstu reitingā visaugstāk novērtē RTU starptautisko sadarbību un ienākumus no industrijas

20. oktobris, 2021
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ierindojusies 251.–300. vietā vienas no pasaules prestižākajām reitingu aģentūrām «Times Higher Education» (THE) veidotajā jaunās ekonomikas valstu universitāšu reitingā «THE Emerging Economies University Rankigs 2022». Visaugstāk RTU sniegums novērtēts divās darbības jomās – ienākumos no industrijas un starptautiskajā sadarbībā.

Reitingā vērtēts universitāšu sniegums kopumā piecās darbības jomās: studijas (studiju vide), pētniecība (apjoms, ienākumi un reputācija), citējamība (pētniecības ietekme), starptautiskā sadarbība (personāls, studenti, pētniecība) un ienākumi no industrijas (zināšanu pārnese). Universitātes iegūto vietu nosaka vērtējuma kopsumma.

Šogad reitingā tika vērtētas 698 universitātes. Bez RTU reitingā vēl iekļuvusi Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

No Igaunijas reitingā atrodama Tartu Universitāte, Tallinas Tehnoloģiju universitāte, Igaunijas dzīvības zinātņu universitāte, Tallinas universitāte, Igaunijas Mākslas akadēmija. Savukārt no Lietuvas – Viļņas Universitāte, , Vītauta Dižā universitāte, Viļņas Ģedimina Tehniskā universitāte, Kauņas Tehnoloģiju universitāte un Lietuvas Veselības zinātņu universitāte.

Pirmajās trijās reitinga vietās reitingā  ierindojas Ķīnas augstskolas – pirmā ir Pekinas Universitāte (Peking University), otrā – Cinhua Universitāte (Tsinghua University), un trešā – Džedzjanas Universitāte (Zhejiang University).