Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

Šonedēļ vēl iespējams pieteikties dalībai inovāciju platformā «Demola Latvia»

3. februāris, 2021
.
.
.
«Demola Latvia» dod iespēju studentiem strādāt starpdisciplinārās komandās biznesa vidē, četru mēnešu laikā pētot un radot risinājumu konceptus uzņēmumu un individuālu komersantu definētām problēmsituācijām. Foto no «Demola Latvia» 2019. gada rudens sezonas atklāšanas.t

Līdz šīs nedēļas beigām studenti var pieteikties dalībai «Demola Latvia» un izstrādāt inovatīvus risinājumus dažādu Latvijas uzņēmumu attīstības izaicinājumiem. Studentiem ir pieejamas stipendijas un finansiāls atbalsts izpētei un ideju īstenošanai.

Pieteikuma anketa. 

«Demola Latvia» ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm. Studentiem tā dod iespēju strādāt starpdisciplinārās komandās biznesa vidē, četru mēnešu laikā pētot un radot risinājumu konceptus uzņēmumu un individuālu komersantu definētām problēmsituācijām. 2021. gada pavasara sezonā studentu komandas risinās 13 izaicinājumus, ko iesnieguši 12 uzņēmumi un organizācijas – «Valsts nekustamie īpašumi», «Luminor», «Rīgas satiksme», «Httpool», «Elva Baltic», «RIDE», «Just3dparts», «Andžeja Grauda bungu skola», «Vanna vannā», «Silvanols», «Saules Veselības Centrs» un biedrība «Pasaule Visiem». «Rīgas satiksme» iesniegusi divus izaicinājumus. 

Programmu īsteno Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU), bet tajā var piedalīties un uz stipendijām pretendēt visu Latvijas augstskolu studenti. 

Piedaloties programmā, studenti var pretendēt uz 200-228 eiro lielu ikmēneša stipendiju. Ideju izpētei un īstenošanai komandām pieejams arī līdz 2500 eiro liels atbalsts. 

Savukārt uzņēmumiem tā ir iespēja bez augsta finansiāla riska, izmantojot atvērtās inovācijas modeli un dizaina domāšanas principus, ienest kompānijā jaunas kompetences un idejas, izveidot kontaktus ar motivētiem, talantīgiem studentiem, kā arī iegūt inovatīvu un dzīvē ieviešamu risinājumu. Proti, uzņēmumi var licencēt risinājumus, lai tos turpinātu attīstīt un ieviest. No 2020. gada rudens sezonā izstrādātajiem risinājumiem ir licencēti pieci. Divas licences iegādājās ««Ventspils nafta» termināls», vienu – «Balticovo», «Fertilizer» un «Maxima». 

«Dalību šajā projektā vērtējam kā ļoti vērtīgu pieredzi, sadarbība ar motivētiem un talantīgiem studentiem sniedz iespēju gūt svaigu skatījumu uz mums jau tik ierastajiem procesiem un rast jaunas idejas uzņēmuma darbības uzlabošanai,» norāda «Maxima» personāla motivācijas un attīstības speciāliste Santa Vasiļevska. Uzņēmums 2020. gada rudens sezonā studentiem risināšanai iesniedza divas problēmsituācijas un licencēja risinājumu, kas saistīts ar lietotājiem ērta datu apstrādes instrumenta izveidi. 

«Demola Latvia» ir daļa no ERAF līdzfinansēta projekta «Inovāciju granti studentiem» (Nr.1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem» un Nr.1.1.1.3/18/A/007 «LU inovāciju granti studentiem»). Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspējas, RTU kopš 2019. gada īsteno projektu «Inovāciju granti studentiem». Visa līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspējas, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendiju un atbalsta grantu.
 

Jaunumi