Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

2. Baltijas koka būvniecības forums

22. marts, 2021

No 14. līdz 16. aprīlim tiešsaistē Zoom platformā norisināsies 2. Baltijas koka būvniecības forums, piedāvājot interesentiem daudzveidīgu lekciju programmu par aktualitātēm koka būvniecībā, par realizētiem projektiem un zinātniskiem pētījumiem un iespēju un diskutēt ar ekspertiem no dažādām valstīm.

2. Baltijas koka būvniecības foruma pirmajā dienā, 14. aprīlī, galvenā uzmanība būs pievērsta klimata neitralitātei un citām Eiropas līmeņa aktualitātēm. 15. aprīlī tiks prezentēti Latvijas un citu valstu koka konstrukciju projekti un foruma noslēdzošajā dienā, 16. aprīlī, varēs iepazīties ar pētījumiem par koka būvniecību un izpētes rezultātiem.

Foruma pasākumi notiks katru dienu no plkst. 9.00 līdz 16.00. Tie būs sadalīti tematiskos blokos. Diena iesāksies ar tīklošanas pasākumu un uzņēmumu prezentācijām. Lektoru prezentācijas notiks no plkst. 10.00 līdz 15.00. Katras dienas noslēgumā plānota diskusija ar lektoriem.

Visas lekcijas un diskusijas norisināsies angļu valodā.

Dalības maksa visās trijās pasākuma trīs dienām ir 210 Eur. Pirmajiem 300 reģistrētajiem dalībniekiem organizatori piedāvā 100% dalības maksas atlaidi.

Sīkāka informācija un foruma programma

Reģistrācijas anketa

Ja rodas jautājumi, aicinām sazināties ar foruma koordinatori Antru Viļumu pa tālr. 29464411 vai  e-pastā  vai

Koka būvniecības veicināšanu daudzās Eiropas valstīs atbalsta starptautiska organizācija un informatīvā platforma Holzbau Forum. Konferences, izstādes un dažādu nozaru pārstāvju tikšanās notiek, lai uzzinātu jaunākas tendences un sasniegumus. Tiek organizētas gan tematiskie forumi, gan atsevišķu valstu un valstu grupu forumi. Kopš 2019. gada ir izveidots Baltijas koka būvniecības forums – Forum Wood Bulding Baltic.

Pirmais sadarbībā ar Holzbau Forum organizētais pasākumus Baltijā notika 2019. gada februāra beigās. Turpmāk katru gadu Baltijas valstīs plānots vērienīgs koka būvniecības pasākums ar konferenci, izstādi un izbraukumiem uz objektiem un pie ražotājiem. Ņemot vērā, ka šogad pasākums notiks attālinātā vebināra formātā, plānots 2022. gada pavasarī realizēt klātienes pasākumu Rīgā un pēc tam - pasākumu Lietuvā.

Baltijas koka būvniecības forumu Latvija organizē Rīgas Tehniskā universitāte sadarbībā ar Holzbau Forum un Talinas Tehnisko universitāti (Tallinn University of Technology), Latvijas Arhitektu savienību, Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtu, Latvijas Koka būvniecības klasteri, biedrību Zaļās mājas un Koka dienām un Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju.