Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Sākas pieteikšanās sagatavošanas kursiem zīmēšanā

14. septembris, 2023

Studētgribētāji, kuri 2023./2024. akadēmiskajā studiju gadā vēlas uzsākt studijas programmā «Arhitektūra», aicināti pieteikties kursiem, lai sagatavotos iestājpārbaudījumam zīmēšanā.

Zīmēšanas kursos reflektanti apgūst iestājeksāmenam un studijām nepieciešamās prasmes:

• kompozīcijas veidošanas pamatprincipus – izpratni par zīmējuma izvietojumu lapas formātā;
  • perspektīves attēlošanu – vienotas perspektīves sistēmas ievērošanu no esošā horizonta un skata punkta;
  • konstrukciju- izpratni par attēlojamā objekta atsevišķo daļu uzbūvi t.s. sagāztu rotācijas formu konstruēšanu;
  • izpratni par proporcijām - attēlojamā objekta atsevišķo daļu  vai elementu savstarpējām attiecībām  pret kopējo apjomu;
  • zīmējumu grafisko interpretāciju – lineārā zīmējuma kultūru, zīmuļa tehnikas prasmes un spēju panākt iluzoru telpiskumu.

Sagatavošanas kursi notiks oktobrī, novembrī un decembrī Arhitektūras fakultātes (AF) Tēlotājas mākslas katedrā, Ķīpsalas ielā 6, 435. telpā – Zīmēšanas zālē.

Otrdienu grupu no plkst. 16.30 līdz 18.05 katru nedēļu un sestdienu grupu katru otro nedēļu pāra datumos no plkst. 11.00 – 12.30 un no plkst. 13.00 – 14.30 vadīs RTU Arhitektūras fakultātes lektore Elīna Elere. Visas nodarbības tiks dublētas arī online režīmā.

Trešdienu grupu klātienē katru otro nedēļu no plkst. 16.30 – 19.30 un sestdienu grupu katru otro nedēļu nepāra datumos no plkst. 11.00 – 14.00 attālināti vadīs RTU Arhitektūras fakultātes praktiskā docente Dina Baumane.

Lai pieteiktos kursiem, dalībniekiem jāaizpilda un uz izvēlētā pedagoga e-pasta adresi ( vai m) jānosūta reģistrācijas anketa.

Rēķinu par kursiem dalībnieki saņems pēc anketas iesniegšanas elektroniskā formā.

Mācību maksa 2x45 min. nodarbību ir 25 eiro. Mācību maksa par trīs mēnešu kursu – 300 eiro.

Veicot apmaksu, jānorāda maksājuma mērķī RĒĶINA NR. un izvēlētā pedagoga iniciāļi (EE vai DB).

Dalība nodarbībās, uzrādot kvīti (izdruku) par maksājumu.

Precizējošus un papildu jautājumus lūdzam sūtīt uz e-pastu