Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU notiek ziemas uzņemšana, šogad piedāvājot jaunas loģistikas studiju programmas

3. janvāris, 2023

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) no 9. janvāra līdz 3. februāra plkst. 15.00 gan klātienē, gan attālināti notiek ziemas uzņemšana pamatstudiju un augstākā līmeņa studiju programmās. Liela daļa no tām tiek īstenota nepilna laika formā, lai studenti varētu darbu apvienot ar studijām, laiku tām veltot vakaros vai brīvdienās. Šogad uzņemšana notiek divās jaunās RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes studiju programmās «Loģistika» un «Loģistika un piegādes ķēdes drošība».

Pirmā līmeņa profesionālo studiju programmas «Loģistika» mērķis ir veidot studentu profesionālo kompetenci darbam loģistikas jomā, kā arī veidot pētniecības prasmes, lai sagatavotu speciālistus, kuri spēj nodrošināt loģistikas pamatprocesus. Savukārt maģistra programmas «Loģistika un piegādes ķēdes drošība» mērķis ir veidot studentu profesionālo kompetenci darbam loģistikas un piegādes ķēdes vadīšanas un tās drošības jomā,  kā arī attīstīt pētniecības prasmes, lai sagatavotu speciālistus, kuri spēj nodrošināt augstu kvalitāti visos piegādes ķēdes procesos, kā arī veidot izpratni par piegādes ķēdes ietekmi uz vidi un atbildīgu saimniekošanu.

Abas programmas ir izstrādātas ciešā sadarbībā ar nozari, ņemot vērā tirgus pieprasījumu pēc augsta līmeņa speciālistiem ar profesionālo kompetenci loģistikas nozarē, un Ekonomikas ministrijas darba tirgus prognozes. Tās liecina, ka nākotnē arvien palielināsies vajadzība pēc transporta un loģistikas nozares profesionāļiem.

Ziemas uzņemšanā tradicionāli jaunus studentus uzņem arī maģistra studiju programmās «Arhitektūra», «Biznesa informātika», «Tehniskā tulkošana», «Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma vadīšana», kā arī pamatstudiju programmās «Nekustamā īpašuma pārvaldība», «Muitas un nodokļu administrēšana» un «Uzņēmējdarbība un vadīšana».

Arhitektūras fakultātē maģistrantūras programmā «Arhitektūra» un Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē maģistrantūras programmā «Biznesa informātika» tiek piedāvātas gan budžeta, gan maksas vietas, savukārt pārējās programmās, ko īsteno, E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultāte, kā arī Inženierekonomikas un vadības fakultāte, studijas būs par maksu.

Reflektantiem ir divas iespējas, kā pieteikties studijām – elektroniski RTU publiskajā pieteikumu sistēmā vai arī klātienē RTU Uzņemšanas komisijā, Āzenes ielā 6, Ķīpsalā. RTU absolventi, kuri pretendē uz budžeta vietām maģistrantūras programmās «Arhitektūra» vai «Biznesa informātika», var pieteikties RTU portālā ORTUS, bet citu augstskolu absolventi varēs pieteikumus iesniegt RTU publiskajā pieteikumu sistēmā vai klātienē RTU Uzņemšanas komisijā.

Papildu informācija par uzņemšanu.