Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU – līderpozīcijas «U-Multirank» reitingā Latvijā

9. jūnijs, 2020

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) starptautiskajā augstskolu reitingā «U-Multirank» atzīta par vienu no 25 vadošajām pasaules universitātēm Open Access Publications jeb atvērtās piekļuves publikāciju īpatsvara ziņā. Tas nozīmē, ka ievērojams apjoms RTU pētnieku publikāciju atrodams atvērtās piekļuves zinātniskajos žurnālos, padarot pētījumu rezultātus pieejamus visiem interesentiem. Jau vairākus gadus pēc kārtas RTU šajā reitingā kopvērtējumā ir pārliecinoši labākie rezultāti no visām tajā iekļautajām Latvijas augstskolām.

«U-Multirank» reitingu veido piecas daļas – studiju process, pētniecība, tehnoloģiju pārnese jeb valorizācija, internacionalizācija un reģionālā iesaiste, un katrā no šīm daļām augstskolas izvērtētas pēc vairākiem kritērijiem. Pēc atvērtas piekļuves publikāciju (Open Access Publications) īpatsvara augstskolas šogad vērtētas pirmo reizi.

Augstskolu sniegums katrā no jomām novērtēts skalā no A, kas nozīmē augstāko vērtējumu, līdz E. RTU ir vienīgā Latvijas augstskola, kas A līmeņa vērtējumu saņēmusi 11 vērtēšanas kritērijos, piemēram, par atvērtās piekļuves publikāciju īpatsvaru, absolventu nodarbinātības līmeni, pašu dibināto jeb spin-off uzņēmumu skaitu, zinātnei piesaistīto finansējumu, bakalaura un maģistra studiju absolvēšanu paredzētajā laikā, bakalaura programmām angļu valodā, absolventu radīto uzņēmumu īpatsvaru, bakalaura programmām angļu valodā, starptautiskajām publikācijām.

B vērtējums RTU piešķirts septiņos kritērijos. Salīdzinājumā ar 2019. gadu RTU rezultāti ir uzlabojušies sešos vērtējuma kritērijos.

«U-Multirank» ir pasaulē lielākais daudzdimensionālais reitings, kas veidots īpaši draudzīgs lietotājiem, piemēram, potenciālajiem studentiem, izvēloties savu universitāti, jo ļauj izvērtēt to pēc konkrētām zinātnes un studiju jomām, kas tai ir spēcīgākas. Veidojot reitingu, izmantota pašu augstskolu sniegtā informācija, dažādu starptautisku un valstu datu bāzu informācija, aptauju rezultāti. Šogad reitingā iekļauta informācija par vairāk nekā 1800 augstākās izglītības iestādēm no 92 valstīm.

Reitingā piedalās 20 Latvijas augstskolas. Tām šis reitings ir svarīgs, jo kopš 2016. gada Izglītības un zinātnes ministrija līgumos ar augstskolām par budžeta finansējuma piešķiršanu ir ietvērusi nosacījumu par piedalīšanos «U-Multirank».

Plašāka informācija

Saistītie tagi: