Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU – labākā Latvijā un viena no 200 labākajām augstskolām pasaulē «The Times Higher Education Impact Rankings 2020»

23. aprīlis, 2020

Izvērtējot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sniegumu, īstenojot Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ilgtspējīgas attīstības 17 mērķu (Sustainable Development Goal (SDG) 17) sadarbības programmu, RTU ierindota 101.–200. vietā visaugstāk novērtēto augstskolu grupā, kļūstot arī par visaugstāk novērtēto no četrām reitingā «The Times Higher Education Impact Rankings 2020» iekļautajām Latvijas augstskolām.

Visaugstāk novērtēti RTU centieni, tiecoties sasniegt mērķi «Planētas aizsardzība»  – šajā jomā RTU atzīta par 14. labāko pasaulē. Dalīto 34. vietu RTU ieņem, virzoties uz mērķi «Atjaunojamā enerģija», dalīto 45. vietu – īstenojot mērķa «Labs darbs un ekonomikas izaugsme» aktivitātes, bet 70. vietu – piepildot mērķa «Inovācijas un infrastruktūra» ieceres. Salīdzinot ar pagājušo gadu, kad šis reitings tika veidots pirmo reizi, RTU uzrādījusi labākus rezultātus, no 201.–300. augstāk novērtēto augstskolu grupas pakāpjoties uz vietu 101.–200. labāko augstskolu grupā.

Pirms gada šajā reitingā, īstenojot 17 SDG mērķus, tika izvērtētas 450 pasaules universitātes no 76 valstīm, bet šogad izvērtēto augstskolu skaits sasniedzis 766 universitātes no 85 valstīm. Reitinga pirmajā vietā ierindojusies Oklendas Universitāte (University of Auckland) no Jaunzēlandes, otrajā – Sidnejas Universitāte (University of Sydney), bet trešajā – Rietumu Sidnejas Universitāte (Western University of Sydney), abas no Austrālijas.

Ilgtspējīga attīstība ir viena no RTU prioritātēm, kuru RTU iedzīvina dažādos darbības virzienos, piemēram, 2018. gadā tika izveidots Zaļās Ķīpsalas koncepts, pievēršot pastiprinātu uzmanību ilgtspējīgai, viedai un videi draudzīgai attīstībai. Universitātes mērķis ir paplašināt studentu, darbinieku un visas sabiedrības izpratni par nepieciešamību samazināt ekoloģiskās pēdas nospiedumu un sekmēt videi draudzīgu tehnoloģiju radīšanu un izmantošanu. Centieni iedzīvināt šos mērķus reālā rīcībā arī atspoguļojas RTU novērtējumā «The Times Higher Education Impact Rankings 2020».

Īstenojot ilgtspējīgas attīstības mērķus, RTU ir iesaistījusies un aktīvi darbojas nozīmīgākajās starptautiskās sadarbības organizācijās, piemēram, Sustainable Development Solutions Network, kā arī citās.

Plašāka informācija