Arhitektūras fakultāte
Parādīt izvēlni
Arhitektūras fakultāte

RTU Karjeras centrs aicina studentus uz izglītojošiem pasākumiem psiholoģiskās veselības nedēļā

30. septembris, 2019
.
.

No 7. līdz 11. oktobrim Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiks psiholoģiskajai veselībai veltīta nedēļa, kuras laikā norisināsies izglītojošas lekcijas un nodarbības par dažādiem tematiem, kas saistīti ar emocionālo labsajūtu un tās priekšnosacījumiem. Informatīvie pasākumi, uz kuriem gaidīti RTU studenti, norisināsies pēcpusdienās RTU Zinātniskās bibliotēkas konferenču zālē, Paula Valdena ielā 5 un Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē, Āzenes ielā 12.

Informatīvo pasākumu cikls tiek rīkots, lai rosinātu studentus iedziļināties jautājumos, kas saistīti ar psiholoģisko veselību, paplašināt savas zināšanas par to, kā arī iepazīstināt ar dažādiem noderīgiem praktiskiem piemēriem sava emocionālā līdzsvara nodrošināšanai. 

 • 7. oktobrī plkst. 16.30-18.30 Zinātniskās bibliotēkas konferenču zālē notiks lekcija par veselīgu uzturu un ēšanas traucējumiem. Lekciju vadīs uztura speciāliste, konsultante ēšanas traucējumu un uztura jautājos Jevgēnija Jansone. Lekcijas laikā tiks runāts par ēšanas traucējumu būtību – kas tie ir, kā izpaužas un pēc kādām pazīmēm varam tos atpazīt. Pasākuma laikā varēs uzzināt par ēšanas traucējumu izcelsmes faktoriem, veselības sarežģījumiem un atbalsta iespējām. Lekcijā tiks runāts arī par emocionālās ēšanas jautājumiem, veselīga uztura nozīmi depresijas profilaksē un ārstēšanā, kā arī par citiem svarīgiem tematiem.
   
 • 8. oktobrī plkst. 17.00-18.00 Zinātniskās bibliotēkas konferenču zāle notiks lekcija un saruna par veselīgu savstarpējo attiecību izpratni un praktizēšanu, un to vadīs Madara Kanasta, centra «Marta» īstenotā foruma «Celies!» koordinatore. Sarunas laikā būs iespēja noskaidrot neveselīgu attiecību pazīmes, kritiski analizēt sabiedrībā valdošos stereotipus un to ietekmi uz mūsu lēmumiem, uzvedību un savstarpējo mijiedarbību, uzzināt, kur vērsties, ja tu vai tavi līdzcilvēki piedzīvo neveselīgas vai pat vardarbīgas attiecības, kopīgi meklēt veselīgu un cieņpilnu attiecību modeļus.
   
 • 9. oktobrī plkst. 16.30-18.00 Zinātniskās bibliotēkas konferenču zālē notiks lekcija par studijām, uzturu un aktīvu dzīvesveidu, kuru vadīs sabiedrības veselības speciāliste, fitnesa trenere Flēra Pētersone. Lekcijas laikā tiks aplūkoti jautājumi par to, kā rūpēties par savu fizisko veselību saspringtajā studiju ritmā, kāda ir laika trūkuma, stresa, finanšu iespēju, cilvēku savstarpējās saskarsmes  saistība ar fizisko veselību un veselīgu uzturu, kā dzīvot aktīvi un nekaitēt sev, kā motivēt sevi nodarboties ar sportu un ēst veselīgi. 
   
 • 10. oktobrī plkst. 16.30-18.00 Zinātniskās bibliotēkas konferenču zālē notiks seminārs «Problēmas digitālajā komunikācijā», kuru vadīs RTU Sabiedrisko attiecību departamenta digitālā mārketinga projektu vadītāja Agnese Avota. Tā laikā uzmanības centrā būs jautājumi, kas saistīti ar emociju paušanu, neverbālo saskarsmi un iespējamajiem pārpratumiem, sazinoties digitālajā vidē. 
   
 • 11. oktobrī plkst. 16.30-18.00 Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes 101. auditorijā notiks lekcija par psiholoģisko veselību, kuru vadīs pusaudžu psihologs, pusaudžu resursu centra speciālists Jānis Lapa. Lekcijas laikā būs iespēja uzzināt par populārākām jauniešu psiholoģiskām grūtībām, par to, kā tās atpazīt un novērst, kā parūpēties par savu psiholoģisko labsajūtu. Lekciju tās vadītājs ilustrēs ar reālās dzīves piemēriem no Pusaudžu resursu centra pieredzes. 

Lai piedalītos lekcijā, nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu.

Papildu informāciju iespējams saņemt, sūtot jautājumus uz e-pastu: 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

30. septembris, 2019 plkst. 11:54

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_