Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU jaunajā studiju gadā - jaunas programmas un vairāk starptautisko studentu

31. augusts, 2018

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) jaunajā akadēmiskajā gadā studijas uzsāk vairāk nekā 5000 jauno studentu visos studiju līmeņos. Tāpat par trešdaļu ir palielinājies ārzemju studentu skaits, kā arī tiek piedāvātas jaunas studiju programmas.

Jaunais 2018./2019. studiju gads RTU svinīgi sāksies pirmdien, 3. septembrī, ar Iezvanīšanās svētkiem, kas notiks RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kopā pulcējot RTU pirmkursniekus. Plkst. 10.30 sāks darboties Iespēju tirdziņš, kurā RTU struktūrvienības, kā arī interešu klubi un kultūras kolektīvi jaunos studentus iepazīstinās ar iespējām, ko RTU var darīt no studijām brīvajā laikā. Plkst. 12.00 pirmkursniekus uzrunās RTU vadība - rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, prorektori un fakultāšu dekāni. Pēc tam studentiem būs ievadlekcijas fakultātēs.

Šogad studijas uzsākušos gaida jauninājums - 2. vai 3. kursā visiem RTU inženierzinātņu studentiem būs jāapgūst arī uzņēmējdarbības modulis, kurā topošie inženieri apgūs uzņēmējdarbības pamatus, lai savus izstrādātos jaunos produktus paši spētu arī veiksmīgi komercializēt.

"Mums ir svarīgi izaudzināt ne tikai darba ņēmējus, bet arī darba devējus, kuri paši ne tikai rada jaunās tehnoloģijas, bet veiksmīgi savas inovācijas spēj arī pārdot, tā veicinot gan jauno produktu ieviešanu tirgū, gan tautsaimniecības attīstību, gan personīgo izaugsmi un labklājību," saka RTU studiju prorektors Uldis Sukovskis.

Jaunajā akadēmiskajā gadā RTU studentiem piedāvā arī divas jaunas studiju programmas - bakalaura profesionālo studiju programmu "Finanšu pārvaldības informācijas sistēmas", kas tiek īstenota sadarbībā ar Banku augstskolu (BA), un maģistra akadēmisko studiju programmu "Digitālās humanitārās zinātnes".

Paplašinot starptautisko sadarbību, šogad RTU uzņemts 1371 ārzemju students, un tas ir par 30 % vairāk nekā pērn. Piesaistīto studentu skaita pieaugums ir mērķtiecīgas RTU darbības rezultāts, jo internacionalizācija ir viens no augstskolas stratēģiskajiem mērķiem, un tas sasniegts bez būtiska valsts atbalsta. Pieaugošā interese par studijām RTU apliecina mūsu studiju programmu kvalitāti un starptautisko konkurētspēju. Pavisam RTU mācās studenti no 80 pasaules valstīm. Vislielākā ārzemju reflektantu interese pamatstudijās ir par studiju programmām "Datorsistēmas", "Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve" un "Uzņēmējdarbība un vadība". Populārākās augstākā līmeņa studiju programmas: "Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve", "Datorsistēmas", "Telekomunikācijas". Studentu izvēle liecina, ka RTU starptautiskajā līmenī nostiprinājusi savas pozīcijas kā spēcīga inženiertehnisko zinātņu nišas augstskola.