Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU arhitektūras studenti pārstāvēs Latviju starptautiskajā konkursā «Multikoforta māja 2018» Dubajā

10. maijs, 2018
Konkursa otrās vietas ieguvējas un Apvienoto Arābu Emirātu Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijas pārstāvis Yousof Naser Albuainain Almazrouei apbalvošanas pasākumā 10. maijā

Seši Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes (AF) studenti, kuri uzvarēja «SaintGobain-Isover» starptautiskā konkursa «Multikomforta māja 2018» nacionālās atlases kārtā, pārstāvēs Latviju konkursa starptautiskajā kārtā, kas no 12. līdz 15. maijam norisināsies Dubajā, Apvienotajos Arābu Emirātos.

Konkursa nacionālā atlases kārta notika 20. februārī. Tajā par labāko žūrija atzina RTU AF studentu Helmuta Nežborta un Beatrises Šteinas ar projektu «Oasis», bet 2. vietā ierindojās divas komandas – Laumas Kalniņas un Aivas Dorbes projekts «Three peaks» un Laura Dārta Ivane un Inese Gusta ar projektu «Shipyard community».

Visiem konkursa nacionālās kārtas uzvarētājiem piešķirtas naudas balvas, kā arī iespēja kopā ar RTU AF dekānu profesoru Uģi Bratuškinu un praktisko docentu Gunti Grabovski pārstāvēt Latviju konkursa noslēdzošajā starptautiskajā kārtā.

Apvienoto Arābu Emirātu Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijas pārstāvis Yousof Naser Albuainain Almazrouei, kas piedalījās arī konkursa nacionālās atlases kārtas darbu vērtēšanā, svinīgā pasākumā otro vietu ieguvušo komandu dalībniecēm – L. Kalniņai, L. D. Ivanei, I. Gustai un A. Dorbei pasniedza Apvienoto Arābu Emirātu dāvinājumu – biļetes lidojumam uz Dubaiju. Pirmās vietas ieguvēju ceļa izdevumus uz konkursa fināla kārtu sponsorē uzņēmums «SaintGobain-Isover».

Konkursu «Multikomforta māja» augstskolu studentiem rīko būvmateriālu koncerns «Saint-Gobain», aicinot piedalīties arhitektūras, dizaina un būvniecības virzienu studentus. Konkursa mērķis ir veicināt studentu izpratni par akustiskā, termālā un vizuālā komforta nozīmīgumu un tā veiksmīgu integrēšanu arhitektūras risinājumos. Šī gada konkursa uzdevums bija radīt vīziju multikulturālai kopienai Dubaijā, kurai jāatspoguļo dzīvojamās ēkas, komerctelpu un publiskās vides risinājums.