Arhitektūras fakultāte
Parādīt izvēlni
Arhitektūras fakultāte

RTU Arhitektūras fakultātes veidotā izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai» ceļo uz Dobeles Mūzikas skolu

12. oktobris
.
.

No 13. oktobra līdz 8. novembrim Dobeles Mūzikas skolas vestibilā pie koncertzāles «Zinta» būs skatāma Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes (RTU AF) izveidotā ceļojošās izstādes «Jaunie arhitekti – Latvijai» izlase.

Gadu gaitā RTU AF ir sakrājusies bagāta diplomdarbu kolekcija, kas ģeogrāfiski aptver visu Latviju. Izstādē «Jaunie arhitekti – Latvijai» ir aplūkojami no 2015. līdz 2020. gadam tapušie AF absolventu diplomprojekti, kuros risināti dažādu Latvijas pilsētu un apdzīvotu vietu ilgtspējīgas attīstības jautājumi. Ģeogrāfiski piedāvātie risinājumi aptver visu Latviju – no Dienvidkurzemes rūpniecības centriem caur Zemgales līdzenumu kopienas piedāvājumiem un Vidzemes alus darītavas līdz pat Dienvidlatgales lidostas attīstības vīzijai.

Izstādes ekspozīcijā ietverto absolventu darbu kopainu precīzi ilustrē mūsdienu arhitektūras procesu raksturojošie atslēgas vārdi «pilsētvides dzīvotspēja», «vides integritāte un identitāte», «degradētas vides revitalizācija», kurus ikdienā lieto plašāka mēroga ietekmju un kopsakarību raksturošanai.

Viens no izstādē eksponētajiem projektiem ir 2019. gada RTU AF absolventes Egitas Fabianes diplomdarbs «Kopienas centrs Dobelē «Cilvēku mežs»». Jaunā arhitekte pati ir dobelniece un redz Dobeli kā plaukstošu, radošu un ilgtspējīgu pilsētu. Savā diplomprojektā viņa radījusi priekšlikumu kopienas centram, kur satikties aktīviem, radošiem un uzņēmīgiem pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. Tas ietver muzeja, radošo un reprezentējošo bloku un apvieno pagātni, tagadni un nākotni.

«Ceru, ka ceļojošā izstāde skatītājus vedinās uzmanīgāk ieskatīties savu pilsētu un lauku ainavā, atraisot katra iniciatīvu to pilnveidošanā un uzturēšanā. Mēs vēlamies parādīt mūsdienu arhitektūras un pilsētvides attīstības tendences un rosināt arī jauniešus – potenciālos arhitektūras studentus – izvēlēties šo radošo un dinamiski mainīgo profesiju,» saka RTU AF dekāns profesors Uģis Bratuškins.

Kopš pērnā gada novembra izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai» bija eksponēta RTU AF ātrijā, šajā pavasarī pabijusi Dizaina un mākslas vidusskolā «Saules skola» un pilsētas domē Daugavpilī, vasarā - rekonstruētajā Cēsu centrālajā bibliotēkā un jaunajā Ogres centrālajā bibliotēkā, vienu nedēļu oktobra sākumā Pasaules arhitektūras dienas laikā -  Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolā. Vēlāk izstāde priecēs apmeklētājus arī Jelgavā, Sabilē, Liepājā un Ventspilī.

Izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai» ir noslēdzošais pasākuma Arhitektūras izglītības 150 gadu jubilejas sarīkojumu ciklā. Tā tapusi, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam. Izstādes veidošanā piedalījās: Arhitektūras fakultātes zinātņu prodekāne profesore Sandra Treija, kuratore Velta Holcmane, projekta vadītāja Evita Serjogina un māksliniece Kima Abramova.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

12. oktobris plkst. 15:26

Līdzīgi raksti

Jaunumi