Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU Arhitektūras fakultātes profesore Sandra Treija saņem apbalvojumu par ieguldījumu arhitektūras veicināšanā

23. maijs, 2018
Profesore Sandra Treija

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesore Sandra Treija forumā / konkursā «Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā» saņēmusi apbalvojumu nominācijā «Sieviete – arhitektūras pasūtītāja vai pasūtīšanas veicinātāja». Šajā nominācijā tiek sumināta laureāte, kura veicinājusi un iedvesmojusi kvalitatīvas arhitektūras pasūtījumu un īstenošanu vai bijusi aktīva sabiedriski nozīmīgos procesos, kas popularizē kvalitatīvu arhitektūru sabiedrībā.

Foruma / konkursa «Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā» mērķis un misija ir popularizēt sabiedriski aktīvas sievietes, izcilas profesionāles, kuras sniegušas īpašu ieguldījumu arhitektūras, dizaina un būvniecības procesos savā valstī vai ārpus tās un piedalījušās pilsētu, ēku vai dizaina tapšanas procesu realizēšanā, veicināšanā vai pasūtīšanā.

Konkursam ir sešas nominācijas: Sieviete – arhitektūras pasūtītāja vai pasūtīšanas veicinātāja; Sieviete – būvniecības pasūtītāja vai pasūtīšanas veicinātāja; Sieviete – dizaina pasūtītāja vai pasūtīšanas veicinātāja; Sieviete – arhitekte; Sieviete – būvniece; Sieviete – dizainere.

Konkurss, kura apbalvošanas ceremonija notika 22. maijā, šogad norisinājās otro gadu pēc kārtas. Apbalvojuma pretendentes varēja pieteikt jebkura fiziska vai juridiska persona, un pieteikumus vērtēja konkursa žūrija. Konkursu rīko biedrība «Building Design and Construction Council» (BDCC).