Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU Arhitektūras fakultātē skatāma izstāde par koka inovācijām Īrijas arhitektūrā

9. maijs, 2022

Pirmdien, 9. maijā, plkst. 18.30 Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes (RTU AF) ātrijā, Ķīpsalas ielā 6, atklās izstādi «From the Ground Up // Augšup», kas iepazīstina ar koka inovācijām Īrijas arhitektūrā.

Koksne ir mūsu daudzpusīgākais un ilgtspējīgākais atjaunojamais resurss, kam piemīt arī ievērojams atjaunojamības potenciāls. Šīs izstādes mērķis ir informēt sabiedrību un palielināt izpratni par koku kā materiālu un iepazīstināt ar arhitektiem, kuri to ar aizrautību izmanto savā daiļradē.

Izstādē skatāmi spilgti Īrijas arhitektūras un dizaina prakses piemēri, kas īstenoti pēdējo divdesmit gadu laikā un guvuši starptautisku atzinību. Apvienojot arvien jaunas būvniecības tehnoloģiju metodes, sociālās inovācijas un dedzīgu vēlmi uzlabot līdzcilvēku dzīves apstākļus, īru arhitekti veicina globālu dialogu un meklē risinājumus nepārtraukti augošajām sabiedrības un vides vajadzībām.

Ekspozīcijā iekļautās ēkas un objekti ir saitīti ar cilvēka ikdienas dzīvi. Tās ir dzīvojamās un darba telpas, izglītības iestādes, vietas atpūtai, radošai darbībai un ražošanai.

Projekti lieliski ilustrē to, kā ar dizaina palīdzību var risināt aktuālas pilsētvides problēmas, un, parāda, ka, izmantojot kokmateriālus, ir iespējams mērķtiecīgi koncentrēties uz jaunām būvniecības tehnoloģijām, sasniegt izcilu amatniecības meistarību, ilgtspējību, mērenību un līdzekļu ekonomiju.

Izstādi «From the Ground Up // Augšup» veidojis Īrijas Arhitektūras fonds. Tā tapusi sadarbībā ar Īrijas vēstniecību Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Apmeklētāji izstādi RTU AF telpās varēs apskatīt līdz jūnija sākumam.