Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

RTU AF skatāma ceļojošā fotoizstāde «Gada balva Rīgas arhitektūrā»

13. maijs, 2019

Līdz maija beigām RTU Arhitektūras  fakultātes ātrijā ir apskatāma ceļojošā fotoizstāde «Gada balva Rīgas arhitektūrā».

Izstādes ekspozīciju šogad veido 18 liela apjoma brīvstāvošas planšetes, kurās iekļautas laika posmā no 2009. līdz 2018. gadam arhitektūras sasniegumu skatē «Gada balvu Rīgas arhitektūrā» saņēmušo objektu, kā arī 2018. gadā Rīgas pilsētas arhitekta biroja atzinību saņēmušo objektu fotogrāfijas un apraksti.

RTU Arhitektūras fakultātes ēka Ķīpsalas ielā 6 Gada balvu Rīgas arhitektūrā saņēma 2014. gadā. Savukārt 2018. gada balva Rīgas arhitektūrā tika piešķirta Grand Poet by Semarah Hotel viesnīcai Raiņa bulvārī 5-6 un tās autoriem: arhitektiem Jānim Nordem, Aijai Lismanei, Didzim Valciņam, Zanei Pastarei, Daigai Lēvaldei, autoruzraudzības vadītājam Oskaram Vēverim, arhitektam-tehniķim Atim Auziņam, interjera autoriem Jenny Ahlbäck un Rong Guan. Papildus gada balvai, Rīgas pilsētas arhitekta birojs piešķīra astoņas atzinības par izcilību atsevišķu objektu arhitektūrā.

Lai izceltu un popularizētu sasniegumus Rīgas arhitektūrā, sekmējot kvalitatīvas pilsētvides attīstību, un apzinātu arhitektu veikumu, kopš 2006. gada tiek organizēta jaunāko objektu skate. Tās mērķis – rosināt profesionālu diskusiju par vērtībām pilsētas arhitektūrā un kritērijiem kvalitatīvas pilsētvides novērtēšanā un veicināt sabiedrības pieprasījumu pēc kvalitatīvas dzīves telpas, ar to gan vairojot izpratni un līdzdalību, gan veidojot pieprasījumu pēc kvalitatīviem pakalpojumiem arhitektūras jomā.

Arhitektūras sasniegumu skati organizē pašvaldības aģentūra «Rīgas pilsētas arhitekta birojs» sadarbībā ar Rīgas domes struktūrvienībām un partneriem. Dalībniekus – būves un to autorus – skatei var izvirzīt Rīgas pilsētas arhitekta birojs, valstiskās un nevalstiskās institūcijas un organizācijas, kā arī jebkura juridiska un fiziska persona.