Arhitektūras fakultāte
Parādīt izvēlni
Arhitektūras fakultāte

RTU 62. Starptautiskās zinātniskās konferences sekcijā «Arhitektūra un pilsētplānošana» varēs iepazīties ar jaunākajiem pētījumiem un nesen Latvijā īstenotiem inovatīvas un ilgstspējīgas arhitektūras piemēriem

8. oktobris
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 62. Starptautiskās zinātniskās konferences sekcija «Arhitektūra un pilsētplānošana» šogad norisināsies 14. un 15. oktobrī  tiešsaistē. Pirmā konferences diena būs veltīta inovatīviem risinājumiem un ilgstspējības jautājumiem arhitektūrā, bet otrajā dienā konferences klausītāji varēs iepazīties ar jaunākajām tendencēm pilsētvides telpiskajā plānošanā un attīstībā, pētījumiem arhitektūras vēsturē un teorijā, kā arī piedalīties diskusijās.

Jaunā Eiropas Bauhaus principi Latvijas arhitektūrā

14. oktobrī plkst. 14.00 aicinām studējošos un citus interesentus uz sarunu par inovatīviem risinājumiem un ilgstspējīgu pieeju arhitektūrā. Vai un kā teorētiskos pētījumos un diskusijās paustos viedokļus par ilgtspējīgu un inovatīvu pieeju var realizēt konkrētos arhitektūras projektos? 

Tikšanās laikā iepazīsimies ar četriem nesen īstenotiem arhitektūras objektiem, kuros uzskatāmi iedzīvināti Jaunā Eiropas Bauhaus principi par ilgtspējīgāku, pievilcīgāku un iekļaujošāku nākotni:
1.    Centrālā bibliotēka Ogrē;
2.    Annas Koku skola Babītes novadā;
3.    Roche biroja ēka Rīgā;
4.    Pašvaldības ēka Liepājā.

Sarunā ar arhitektiem uzzināsim, kā veidojusies sadarbība ar pasūtītāju, kas ļāvis sasniegt izcilu rezultātu, ko svarīgi ņemt vērā, saglabājot un uzlabojot esošo apbūvi un ainavu, kā izvēlēties būvniecībai nepieciešamos materiālus, vai ilgtspējīgu materiālu izvēle sevi attaisno? Pasākuma dalībniekiem būs iespēja arī uzdot savus jautājumus arhitektiem un piedalīties diskusijā par šī brīža situāciju un nākotnes perspektīvām arhitektūrā.

Jaunais Eiropas Bauhaus ir radoša un starpdisciplināra iniciatīva, kuras mērķis ir veidot sadarbības telpu nākotnes dzīvesveida radīšanai, apvienojot mākslu, kultūru, sociālo iekļaušanu, zinātni un tehnoloģiju. Tas tiecas padarīt Eiropas zaļo kursu par kulturālu, uz cilvēku orientētu, pozitīvu un taustāmu pieredzi un aicina kopīgiem spēkiem iztēloties un veidot ilgtspējīgu, iekļaujošu un skaistu nākotni prātam un dvēselei. Rīgas Tehniskā universitāte ir oficiāls Jaunā Eiropas Bauhaus partneris un īsteno dažādas ar projektu saistītas iniciatīvas. 

Iespēja iepazīties ar jaunākajiem pētījumiem

15. oktobrī plkst. 9.00 tiks atklāta RTU 62. Starptautiskās zinātniskās konferences sekcija «Arhitektūra un pilsētplānošana», kurā piedalīsies pētnieki no Latvijas, Lietuvas, Ukrainas, Taivānas.

Konferences programma

Lūdzam interesentus reģistrēties pasākumiem!

PIESLĒGTIES VEBINĀRAM (vebināra ID: 963 8008 4077)

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

8. oktobris plkst. 14:53

Līdzīgi raksti

Jaunumi