Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Profesors Jānis Krastiņš piedalīsies Jelgavas pils 280. jubilejai veltītā konferencē

11. jūnijs, 2018
20. jūnijā no plkst. 11 Jelgavas pils Sudraba zālē notiks Jelgavas pils 280. jubilejai veltīta konference «Jelgavas pils – laikmeta spogulis». Tajā piedalīsies arī RTU Arhitektūras fakultātes profesors Jānis Krastiņš, kurš konferences dalībniekiem pastāstīs par Jelgavas pils ceturto korpusu, ko projektējis arhitekts Eižens Laube.

Konferenci ar stāstījumu par Jelgavas pils pagātni, tagadni un tās nākotnes attīstības plāniem atklās Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irina Pilvere, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis runās par Jelgavas pils vietu Latvijas vēsturē, bet Rundāles pils direktors Imants Lancmanis par Jelgavas pils interjeru līdz 1919. gadam. Rundāles pils muzeja restauratore Daira Līdaka uzstāsies ar stāstījumu par Kurzemes hercogu kapeņu sarkofāgu un tekstiliju restaurāciju.

Pirms konferences notiks piemiņas plāksnes «Latvijas Republikas Pieminekļu valde 1926. gadā iekļauj Jelgavas pili aizsargājamo pieminekļu sarakstā» atklāšana. Šobrīd Jelgavas pils Dienvidu vārtos jau atrodas četras piemiņas plāksnes, kas atspoguļo būtiskākos notikumus Jelgavas pils vēsturē – pils pamatakmens ielikšanu, augstākās izglītības aizsākšanu Jelgavā, Kurzemes zemnieku brīvlaišanu, ko pasludināja pils pagalmā, un Francijas karaļa Luija XVIII uzturēšanos Jelgavas pilī.

Pēc konferences interesenti varēs doties ekskursijā pa pils atjaunotajām telpām, kā arī nobaudīt jubilejas torti, ko sarūpēs Pārtikas tehnoloģijas fakultātes pasniedzēji, studenti un absolventi.
Piedalīties konferencē bez maksas var ikviens interesents.