Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Plenērā rada idejas Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas telpiskajai attīstībai

22. augusts, 2019

Šonedēļ RTU Arhitektūras fakultātes studenti plenērā iepazīstas ar Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas (TOS) darbības specifiku, uzklausa slimnīcas personāla domas par vēlamajiem telpiskajiem risinājumiem un strādā pie idejām slimnīcas parka, loģistikas ceļu un ēku piemērošanai 21. gadsimta slimnīcas prasībām.

Plenēra dalībnieki jau ir apmeklējuši un izpētījuši situāciju TOS senās slimnīcas ēkās, 1889. gadā izveidotajā parkā, kas tapis pēc tā laika Rīgas pilsētas dārznieka Georga Kūfata ieceres, kā arī analizējuši visus loģistikas ceļus slimnīcas teritorijā. Šobrīd studenti kopā ar mācībspēkiem  izstrādā idejas iespējamajiem  uzlabojumiem un TOS infrastruktūras attīstībai.

«Priecājamies par sadarbības projektiem ar universitātēm un studentiem, radot interesantu platformu studentu darbam, kopīgu attīstības mērķu vārdā. Esam pārliecināti, ka šajā projektā radīsies daudz labu ideju un risinājumu, kā labāk pielāgot slimnīcas esošo infrastruktūru pacientu plūsmai un intensīvajam darba ritmam mūsdienās. Ar gandarījumu vērojam studentu dedzīgo darbošanos un iniciatīvu pirmajās plenēra dienās un ar interesi uzklausīsim visus topošo arhitektu priekšlikumus», norāda TOS valdes loceklis Modris Ciems.

Arī Arhitektūras fakultātes dekāns profesors Uģis Bratuškins atzinīgi vērtē sadarbību ar TOS, īpaši uzsverot faktu, ka plenērs studentiem sniedz iespēju redzēt un iepazīt slimnīcā notiekošos procesus detaļās. Satiekoties ar ārstiem, medmāsām, slimnīcas apkalpojošo personālu, pacientiem, apmeklējot operāciju bloku un uzzinot, cik specifiskas un dažādas operācijas un procedūras TOS veic, jaunieši iegūst nenovērtējamu pieredzi. Šī pieredze palīdzēs topošajiem arhitektiem ne tikai radīt idejas iespējamai slimnīcas nākotnes attīstībai, bet arī noderēs vēlāk profesijā. Viņš arī pauž cerību, ka plenērā aizsāktā sadarbība turpināsies un būs ieguvums gan RTU, gan TOS.

Plenēra dalībnieki ar savām idejām TOS personālu un citus interesentus iepazīstinās 23. augustā plkst. 14 TOS administrācijas ēkas sanāksmju zālē, Duntes ielā 22, Rīgā. Visi interesenti laipni aicināti piedalīties!