Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Pētīs, kā labāk novērtēt pilsētvides kvalitāti un veicināt tās izmantošanu

13. decembris, 2019

RTU Arhitektūras fakultātes iesniegtais projekts «Up-to-date informations systems for urban regeneration» ir viens no četriem projektiem, kas saņēmis atbalstu Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Lietuvas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas un Ķīnas Republikas (Taivānas) Nacionālās Zinātnes padomes zinātniskās sadarbības atbalsta fonda 2019. gada pētniecības projektu konkursā.

Projektu, kura mērķis ir padziļināt zināšanas par urbānās vides izmantošanas un attīstības vadības mūsdienu pieejām un metodēm, lai izvērtētu dažādu jomu nākotnes scenāriju integrācijas mehānismus, RTU AF īstenos kopīgi ar partneriem no Kauņas Tehniskās universitātes (Lietuva) un Taivānas Nacionālās zinātnes un tehnoloģiju universitātes (Ķīnas Republika, Taivāna).

Pilsētu attīstības gaitā to platības ir paplašinājušās, tomēr arī publiskā ārtelpa vēsturisko centru robežās joprojām saglabā pievilcību. Pieaugot interesei par kultūras vēsturi un ērtām ceļošanas iespējām, pieaug vēsturisko vietu apmeklētāju skaits.

Īstenojot projektu, plānots apkopot mūsdienīgas pilsētvides lietotāju vajadzības un analizēt to atbilstību vēsturiskajai telpiskajai sistēmai. Pētnieki analizēs digitālos rīkus, kas dažādām lietotāju grupām ļauj labāk novērtēt pilsētvides kvalitāti un veicināt tās izmantošanu.

Konkursam varēja iesniegt pētījumu projektu pieteikumus visās zinātnes nozarēs. Kopumā no RTU konkursā bija iesniegti trīs projekti, bet atbalstīts ir tikai AF iesniegums.

Fonds katram sekmīgā projekta dalībniekam piešķir finansējumu:

• eksaktajās zinātnēs - 25 000 USD/gadā;
  • humanitārās un sociālās zinātnēs - 20 000 USD/gadā.

Projekta izpildes maksimālais laiks ir trīs gadi.