Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Pasniegtas G. Boles balvas un I. Strautmaņa prēmija

21. decembris, 2018

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes (AF) diplomande Luīze Marta Aizpurva kļuvusi par profesora Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras prēmijas laureāti, savukārt AF diplomande Agnija Pastare un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes students Raimonds Bogdanovičs saņēmuši latviešu izcelsmes būvinženiera Gunta Boles balvas.

Gadskārtējā latviešu izcelsmes būvinženiera, RTU Goda doktora un Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmes kavaliera Gunta Boles (1934–2018) iedibinātās balvas un profesora Ivara Strautmaņa (1932–2017) Latvijas reģionālās arhitektūras prēmijas pasniegšana RTU Arhitektūras fakultātes un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes labākajiem studentiem notika 20. decembrī RTU AF.

Latviešu izcelsmes būvinženiera G. Boles  balvu piešķir reizi gadā vienam/-ai RTU AF un vienam/-ai BIF studentam/-ei, izvērtējot viņu sekmes, profesionālo aktivitāti ārpus studiju programmas apguves un izstrādāto studiju darbu profesionālo kvalitāti. Lēmumu par balvas piešķiršanu pieņem žūrija, kuras sastāvā ir abu fakultāšu mācībspēki, profesionālo savienību pārstāvji un balvas fonda izpilddirektors, arhitekts Juris Skalbergs.

Izvērtējot sešu topošo arhitektu un būvnieku pieteikumus, par labāko žūrija atzina RTU AF šā gada diplomandi A. Pastari, kura savā maģistra darbā pievērsusies bijušās linu fabrikas teritorijas revitalizācijai Preiļos. Otrs Balvas laureāts ir RTU BIF studiju programmas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģija 4. kursa students R. Bogdanovičs.

G. Boles balva studentiem ir ne tikai liels pagodinājums, bet arī motivācija turpināt profesionāli pilnveidoties un sasniegt arvien augstākus mērķus. 27 gadu laikā šo balvu  ir ieguvuši 54 AF un BIF studenti.

Profesora I. Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras prēmijai pieteikumus bija iesnieguši seši AF diplomandi. Sīvā konkurencē par prēmijas ieguvēju kļuva L. M. Aizpurva. Viņa savā maģistra darbā pētījusi 20. gadsimta sešdesmito gadu Modernās kustības sabiedriskās ēdināšanas celtnes Latvijā un meklējusi risinājumu restorāna «Pilskalns» atjaunošanai. Saņemot prēmiju, L. M. Aizpurva izteica pateicību mācībspēkiem, kuri viņai studiju gados nav lieguši padomu un dalījušies ar savām zināšanām un profesionālo pieredzi. Laureāte arī pauda apņēmību neapstāties pie sasniegtā un turpināt studijas arī doktorantūrā, jo maģistra darba izstrādes laikā viņa ir sapratusi, ka modernisma arhitektūras pētniecība paver plašu darba lauku.

Profesora I. Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras prēmija kopš 2013. gada tiek piešķirta reizi gadā vienam RTU AF diplomandam. Tās mērķis ir veicināt kopējo harmoniju Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā un mudināt topošos arhitektus vairāk domāt par piedāvāto paņēmienu klāstu gan plānojumu, gan arhitektūras formālo risinājumu veidošanā Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībai.

G. Boles balvas un I. Strautmaņa prēmijas pasniegšana