Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Notiks Tallinas Tehnoloģiju universitātes profesora vieslekcija par dienasgaismas nozīmi arhitektūrā

6. februāris, 2018
Tallinas Tehnoloģiju universitātes profesors Hendriks Volls

7. martā plkst. 9.00 ar vieslekciju «Dienas gaisma un biroja ēku pasīvās dzesēšanas principi» Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes 115. auditorijā, Ķīpsalas ielā 6, uzstāsies Tallinas Tehnoloģiju universitātes profesors Hendriks Volls (Hendrik Voll).

Profesors stāstīs par dienasgaismas nozīmi arhitektūrā, par solāro ģeometriju, kā arī sniegs padomus dienasgaismas izmantošanā.

H. Volls ir Tallinas Tehnoloģiju universitātes vicerektors akadēmiskajos jautājumos un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes profesors, specializējies siltuma un apkures jomās. Viņa galvenās pētniecības intereses saistītas ar ēku iekštelpu klimata jautājumiem, energoefektivitāti un tādu produktu attīstību, kas saistīti ari iekštelpu klimatu, kā arī dienasgaismas izmantošanu ēku plānošanā. Kopš 2012. gada H. Volls par izciliem panākumiem un darbu pie ēku energoefektivitātes iekštelpu klimata uzlabošanā iecelts par REHVA (Federation of European Heating, Ventilation and Air-conditioning Association) biedru.

Ievadot profesora H. Volla vieslekciju, RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Siltuma inženierijas un tehnoloģijas katedras profesors Arturs Lešinskis īsumā pastāstīs par mūsdienīgu biroja ēku arhitektūras risinājumu ietekmei uz ēku dzesēšanas slodzēm.