Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Noskaidroti starptautiskā konkursa «Multikomforta māja 2020» nacionālās atlases kārtas uzvarētāji

4. marts, 2020

Pieci Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes studenti (RTU AF) no 3. līdz 6. jūnijam pārstāvēs Latviju starptautiskā studentu projektu konkursa «Multikomforta māja 2020» finālā Parīzē.

Konkursa uzvarētāji tika noskaidroti 3. martā, kad visi nacionālās atlases kārtas dalībnieki – kopumā desmit studentu komandas - iepazīstināja konkursa žūriju ar savām idejām. No Latvijas uz konkursa starptautisko fināla kārtu Francijā dosies pieci RTU AF studenti: Klāvs Galenieks, Aregaks Avetjans, Kristaps Priede, Una Īle un Beāte Karmena Bāliņa, kuru idejas izpelnījās vislielāko žūrijas atzinību un arī naudas balvas.

Konkursa dalībnieku uzdevums bija izstrādāt priekšlikumu ilgtspējīgas daudzfunkciju pilsētvides ar jauktu dzīvojamo un darījumu apbūvi izveidei Sendenī (Saint-Denis) - Parīzes priekšpilsētā ar industriālu pagātni un vērienīgiem attīstības plāniem.

Latvijas nacionālās kārtas dalībnieku sniegumu vērtēja RTU AF profesors Uģis Bratuškins, profesore Sandra Treija, docents Edgars Bondars, praktiskais docents Guntis Grabovskis, arhitekti Miķelis Putrāms un Mare Mitrevrica, kā arī SIA «Saint-Gobain Celtniecības produkti» pārstāvji Nauris Ligeikis un Andris Lujāns.

Pagājušā gada konkursā fināla kārtā Milānā kopumā piedalījās vairāk nekā 2200 studenti no 34 valstīm.

Konkursu «Multikomforta māja» arhitektūras, dizaina un būvniecības virzienu studentiem rīko koncerns «Saint-Gobain», kuru Latvijā pārstāv SIA «Saint-Gobain Celtniecības produkti». Konkursa mērķis ir veicināt studentu izpratni par mūsdienīgas ilgtspējīgas vides veidošanas principiem un paņēmieniem. RTU AF studenti konkursā piedalās kopš 2007. gada.